Cronenberg, Mortensen’le Tekrar Çalışmak İstiyor

Cronenberg, Mortensen’le Tekrar Çalışmak İstiyor

Geçen seneki “A Dangerous Method” faciasından sonra “Cosmopolis”le umduğumdan daha iyi ve olumlu eleştiriler alan David Cronenberg yönetmenliğe hızını kesmeden devam ediyor. “Cosmopolis”te çalıştığı ve çalışmaktan keyif aldığı Robert Pattinson’la ikinci kez çalışacak olan Cronenberg ismi “Maps To The Stars” olarak açıklanan ama konusu hakkında bir bilgi verilmeyen yeni filminde favori oyuncusu Viggo Mortensen’in Pattinson’a eşlik etmesini istiyor.

Bizzat Cronenberg’in The Playlist editörüne yaptığı açıklamada Mortensen’e teklif götürdüğünü, Pattinson’la tekrar çalışacağını ve bu filminin senaristliğini hayranı olduğu Bruce Wagner’ın üstlendiğini belirtti. Wagner “Maps To The Stars” ile birlikte Cronenberg’in uzun bir zamandan sonra tekrar bilim-kurguya dönüş yapacağı “As She Climbed Across the Table”ın senaryosunu yazmakla meşgul şu sıralar.

Ne yazık ki Cronenberg’in bilim-kurguya dönüşü ertelenmiş gibi gözüküyor. “As She…” projesinin ne zaman hayata geçirileceği açıklanmadı. Cronenberg yeni filmi “Maps To The Stars”ı  karanlık bir dramedi olarak nitelendiriyor. Playlist’e röportajda birden fazla kez yeni filmi için çok heyecanlı olduğunu ve senaryonun çok enteresan ve farklı olduğunu belirtti. Yönetmen hikayenin Los Angeles’ta geçtiğini ve çekimlerin burada yapılacağını da sözlerine ekledi. “Cosmopolis” ülkemizde 26 Ekim’de, “Maps To The Stars” 2013’te vizyona girecek.