Damon-Greengrass İkilisi Bourne Serisine Dönecekler

Bourne serisinin üçüncü filminden beri “Matt Damon, Bourne serisine dönecek mi?” şeklinde haberler yapılıyor, biz de bu haberleri, gelişmeleri sizlere ulaştırıyoruz. Fakat Damon, iki Bourne filmini yöneten Paul Greengrass olmadan seride olmayacağını defalarca kez söyledi; Universal da onu bir türlü bu kararından vazgeçiremedi.

En nihayetinde seri Tony Gilroy-Jeremy Renner’la devam etti. Universal gene bir Bourne filmi öncesi Damon’ın kapısını çaldı ve yıllardır devam eden ikna çabaları sona erdi. Damon ile Greengrass bir Bourne filmi için setlere dönecekler.

paul greengrass matt damon bourne

Filmin senaryosunu Greengrass kaleme alacak. Film, Damon’ın Ridley Scott’ın yöneteceği “The Martian” adlı filminden sonra, yani 2015’te çekilecek. Peki Renner’ın Bourne filmine ne olacak? Gelen bilgilere göre stüdyo, Renner’ın başrolde olacağı Bourne 5’i 2015’ten 15 Temmuz 2016’ya erteledi. Filmi Justin Linn’in yöneteceği kesinleşmiş durumda. Dört filmin senaryosunu yazan, dördüncüsünü yöneten Gilroy’un seriyle ilişkisi ise kesildi.

Özetle önümüzdeki senelerde iki Bourne filmi izleyeceğiz. Biri Damon-Greengrass’i buluşturacak, diğeri Renner-Linn’i buluşturacak. Damon’ın Bourne filminin gösterim tarihi ne yazık ki henüz açıklanmadı. Tabii iki Bourne filminin ileride birleştirilip birleştirilmeyeceğini de bilmiyoruz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın