Denzel Washington ve Russell Crowe 3.Kere Aynı Filmde


Bir süredir performans olarak da, film seçimi olarak da hayal kırıklığı yaratan Denzel Washington ve Russell Crowe favori yönetmenleriyle yollarını ayırmışlardı geçtiğimiz aylarda. Denzel Washington Unstoppable’dan sonra Tony Scott’la çalışmadı, şimdilik beraber çalışacakları proje de gözükmüyor. Açıkçası Washington’ın Scott’la yollarını ayırması (bir süreliğine de olsa) doğru bir karar. Zira Scott’ın filmleri sıradanlaşırken Washington da sıradanlaşıyordu ve bu ortaklık ona pek bir şey kazandırmıyordu.

Russell Crowe da Robin Hood’tan sonra Ridley Scott’la yollarını ayırmıştı. Onun da Scott’la beraber kotaracağı proje gözükmüyor. Bu da Crowe’a yarayacak. Zira Ridley Scott da tıpkı kardeşi Tony gibi düşüşte bir süredir. Kardeşlerden yollarını ayıran iki usta oyuncu üçüncü kez aynı filmde rol alacaklar. İki aktör ilk kez vasatı aşamayan 1995 yapımı Virtuosity filminde çalışmışlardı. Ardından 2007 yılında Ridley Scott’ın yönettiği American Gangster’de başrolleri paylaşmışlardı.

Washington ve Crowe, Paul Haggis’in yazıp yöneteceği The Equalizer’da rol alacaklar. Filmin yapımını Sony üstlenecek. Haggis filmi 1980’lerin tv dizisinden uyarlayacak. Aylar önce Haggis, The Next Tree Days’de beraber çalıştığı Russell Crowe’a projeden bahsetmiş, Crowe da başrolü üstlenmeyi kabul etmişti. Dizi 1985’te yayın hayatına başlamış, 1989’da da sona ermişti. 86 bölüm süren dizi, bir dedektiflik dizisiydi. Eski dizilerin çöpten çıkarılıp filmleştirildiği, filmlerin dizileştirildiği bir dönemde bu dizinin de yapımcıların radarına girmesi şaşırtmadı doğrusu. Uyarlamanın Haggis’in ellerinde nasıl bir filme dönüştüğünü ancak 2013’te görebileceğiz.


Leave a Reply