DiCaprio, DiCaprio’ya Karşı


Leonardo DiCaprio’yla ilgili gelen haberlere sitemizde sıkça yer vermeye başladığımızın farkındayız ama son bir ayda bir çok gelişme yaşandı. Yeni haberimiz bir film projesiyle ilgili değil. Pek yapmadığımız bir şeyle, vizyon tarihleriyle ilgili. DiCaprio gelecek seneye üç filmle damgasını vurmaya hazırlanıyor. Bunlardan ilki çekimlerini Avustralya’da sürdürdüğü klasik The Great Gatsby. Ardından Quentin Tarantino’nun western filmi Django Unchained’ın çekimlerine başlayacak. Kölelere ve bir çiftliğe sahip olan kötü mü kötü Calvin’e hayat verecek. Son filmi de bir western. Creed of Violence, Todd Field’ın Little Children’dan sonraki ilk filmi. Bu üç film de gelecek sene vizyona girecek.

Warner Bros. ilginç bir tarih belirledi The Great Gatsby için… Filmi, DiCaprio’nun diğer filmi Django Unchained’la aynı gün vizyona sokacak. Django da Gatsby de 25 Aralık 2012’de vizyona girecekler ve Oscar için yarışacaklar. Hollywood’da stüdyolar genelde aynı kişinin oynadığı filmleri farklı zamanlarda vizyona sokarlar. Örneğin Johnny Depp’i ele alırsak Alice in Wonderland, Rango, Pirates 4 ve The Tourist filmleri yüzünden The Rum Diary ancak bu ayın sonunda vizyona girebilecek. Amaç tabi ki Depp’in filmlerinden daha fazla para kazanmak. O yüzden genelde Depp gibi A Sınıfı oyuncuların filmleri aynı tarihlerde vizyona girmezler. DiCaprio’nun başrolünü üstleneceği Creed of Violence filmi de muhtemelen ya kasım ayında ya da ocak ayında vizyona girecek. Yani Amerikalılar DiCaprio’yu iki ayda üç filmde izleyebilecekler. Django bizde 11 Ocak’ta vizyona girecek. The Great Gatsby de muhtemelen mart ayında.

Catch Me If You Can 25 Aralık’ta, Gangs of New York 20 Aralık’ta vizyona girmişti. Yani bu durum DiCaprio’nun başına daha önce de gelmişti. Büyütülecek bir şey olmadığının farkındayız. Sadece genelde pek tercih edilen bir şey olmadığından sitemizde bu habere yer verdik. 25 Aralık’ta DiCaprio’lu filmler gişede yarışacak, tabi Weinstein Kardeşler Django’yu başka bir zamana ertelemezlerse.


Leave a Reply