Kategoriler
haber

Direnişteyken: Hollywood’tan Cast Haberleri

Son bir ayda yaşadıklarımız malum… Bakınız yazarları olarak genelde sokaklarda bulunduğumuz için haberleri sizlere aktaramadık. Bu süre içinde gelişen önemli rol seçimlerini toparladık.

MIA WASIKOWSKA, EMMA STONE’UN ROLÜNÜ KAPABİLİR: Guillermo Del Toro düşük bütçeli yeni filmi “Crimson Peak”in çekimlerine gelecek senenin başlarında başlamayı planlıyor. Usta yönetmen del Toro bu filmi için sağlam bir kadro oluşturmuştu. Kadrodan Emma Stone’un ayrıldığı haberi geldi. Şu sıralar bu rol için Wasikowska ile görüşülüyor. Filmde Jessica Chastain, Charlie Hunnam ve Benedict Cumberbatch da rol alacak.

KRISTEN STEWART, MIA WASIKOWSKA’NIN ROLÜNÜ KAPTI: Bir diğer değişiklik ise ne yazık ki “Sils Maria”da gerçekleşti. Yetenekli aktris Mia Wasikowska’nın bu sene arka arkaya “Maps to the Stars”, “Carol” ve “Madame Bovary” filmlerinde rol alacak oluşu yüzünden kadrodan ayrıldığı açıklandı. Onun yerini yeteneksiz aktris Kristen Stewart aldı. Filmde Juliette Binoche ve Chloe Grace Moretz’i de izleyeceğiz. Yönetmen ise Olivier Assayas.Keira-Knightley

KEIRA KNIGHTLEY, IMITATION GAME’DE: Sonunda üç senedir çekilmeye çalışılan ve ünlü matematikçi, dahi, bilgisayar uzmanı Alan Turing’in hayatına odaklanacak olan “Imitation Game”in çekimlerine başlanacak. Bu yaz çekilecek filmde başrol Benedict Cumberbatch’a teslim edilmişti. Bugün ona Keira Knightley’nin eşlik edeceği açıklandı. Yönetmenliği ise Morten Tyldum üstlenecek.

JAVIER BARDEM’DEN İKİ FİLM: En son kardeşinin İspanyol yapımı filminde ve “The Counselor”da rol alan Javier Bardem bu sene kotaracağı filmlerini belirledi. İlk iki filmi (“Margin Call” ve “All Is Lost”) ile olumlu eleştiriler alan genç yönetmen J.C. Chandor’ın bu sonbaharda çekeceği “A Most Violent Year” ve Sean Penn’in 50’sinden sonra bir aksiyon figürüne hayat vereceği Bourne tarzı aksiyon filmi “Prone Gunman”de rol alacak. “Prone Gunman”i Pierre Morel yönetecek.

THE LITTLE PRINCE’E SAĞLAM KADRO: Aynı adlı çocuk kitabından uyarlanacak “The Little Prince” için sağlam bir kadro oluşturulmaya çalışılıyor. Animasyon türündeki filme James Franco, Jeff Bridges, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Benicio Del Toro ve Paul Giamatti seslerini vermeyi kabul ettiler. “Kung Fu Panda”dan hatırlayabileceğimiz Mark Osborne yönetmenliği üstlenecek. Film bir çocuğun maceralarını anlatacak. (Güncelleme: Çekimler başladı).

JENNIFER LAWRENCE YENİ FİLMİNİ AÇIKLADI: Bu sene karşımıza “The Devil You Know”, “Serena” ve “Hunger Games”te çıkmaya hazırlanan Oscar ödüllü aktris geçtiğimiz haftalarda “American Hustle”ın çekimlerini tamamladı, şu sıralar yeni “X-Men”in çekimlerine devam ediyor. Bu filmden sonra Lawrence’ın çekeceği film belli oldu. “The Rules of Inheritance” adı verilen film aynı adlı romandan uyarlanacak. Kitabı Claire Birdwell Smith kaleme almıştı. Filmin senaryosunu “Shame” ile dikkatleri çeken Abi Morgan yazacak, filmi “Serena”nın yönetmeni Susanne Bier yönetecek.Jennifer-Lawrence

PAUL GIAMATTI, LOVE & MERCY’DE: Şu sıralar yeni Örümcek Adam serisinin ikinci filminde rol alan Paul Giamatti gene yoğun bir dönem geçirecek olsa da filmlerin kadrolarına dahil olmaya devam ediyor. Giamatti, John Cusack ve Paul Dano ile birlikte “Love & Mercy”de rol alacak. Filmi Bill Pohlad yönetecek. “Love & Mercy”, Brian Wilson’ın hayatını anlatacak.

HENRY CAVILL, U.N.C.L.E.’DA ROL ALACAK: Sorunlu projelerden birisi olan “The Man From U.N.C.L.E.” ile ilgili yaptığımız son haberde başrolü üstlenmeyi planlayan Tom Cruise’un çekim takvimi uygun olmadığı için bu filmden ayrıldığını belirtmiştik. Filmi kotarmaya hazırlanan Guy Ritchie’nin başrol arayışı kısa sürdü. Ritchie yeni Superman Henry Cavill ile görüşmelere başladı. Cevill, Cruise’a teklif edilen ajanı kotaracak.

FOREST WHITAKER, MARTIN LUTHER’I CANLANDIRACAK: Paul Greengrass bir kaç senedir “Memphis” adını verdiği ve suikasta kurban giden Martin Luther King’in hayatını anlatacağı filmini kotarmaya çalışıyor. Universal’ın maliyetleri fazla bulup desteğini kestikten sonra “Memphis” rafa kaldırılmıştı, lakin Greengrass bu projesi için finansman aramaktan vazgeçmemişti. Neyse ki geç de olsa buldu. Greengrass şimdilik kadroyu oluşturmakla meşgul. Martin Luther King için Greengrass, Forest Whitaker’ı tercih etti.

MICHAEL C. HALL TEKRAR BİR KATİLE HAYAT VERECEK: Dexter’da döktüren Michael C. Hall tekrar bir katile hayat verecek. Aktör temmuz ayında “Cold in July” adlı gerilim filminin çekimlerine başlayacak. Hall bu yapımda da bir katile hayat verecek. Joe Lansdale’in aynı adlı yapıtından uyarlanacak filmi pek tanınmayan Jim Mickle kotaracak. “Cold in July”, kendisine saldıran bir hırsızı kendisini savunurken öldüren bir adamla (Hall) bu hırsızın babasının karşı karşıya gelişine ve babanın adalet/intikam alma hırsına odaklanacak.

SAM MENDES VE PENELOPE CRUZ BOND 24’TE Mİ?: Önce Mendes’in yeni filmi yönetmeyeceği açıklandı. Ardından Mendes iyice düşünüp taşındıktan sonra yapımcılarla tekrar görüşmelere başladı. Basına Mendes’in 24. ve 25.filmleri yöneteceği açıklandı. Şimdiyse Mendes henüz kararını vermediğini, Broadway oyunu “Charlie’nin Çikolata Fabrikası”ndan önce de vermeyeceğini açıkladı. Bakalım yapımcılar Mendes’in oyunun sahnelenmesini mi bekleyecekler, yoksa yeni baştan yönetmen arayışına mı başlayacaklar? Öte yandan 24.filmin Bond kızının Penelope Cruz olabileceği söyleniyor. Şimdilik Cruz’un da, yapımcıların da cephesinden bu konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Bond 24 2015 veya 2016’da gösterime girecek.

LEWIS-SPIELBERG ORTAKLIĞINDAN 2. FİLM: Daniel Day Lewis’i kısa bir süre sonra tekrar izleyebiliriz. Gelen haberlere göre Lewis ile Steven Spielberg’in, “Lincoln”dan sonra tekrar aynı filmde karşımıza çıkma ihtimalleri yüksek. Spielberg, David Finkel’ın kaleme aldığı  “Thank You For Your Service” adlı kitabını perdeye taşıyacak. Başrol için Lewis ile iletişime geçti. Şimdilik aktörü ikna edip etmediği bilinmiyor. Finkel’ın kaleme aldığı ve henüz piyasaya sürülmeyen bu kurgusal olmayan eser, Irak ve Afganistan’dan ruh sağlığı bozuk olarak dönen bir Amerikan askerinin hayatını anlatıyor. Bu filmden önce Spielberg, Irak’ta yüzlerce kişiyi katleden keskin nişancının hayatına odaklanan “American Sniper”ı yönetecek.helen-mirren

HALLSTRÖM, MIRREN’LA ÇALIŞACAK: 2005’ten beri neredeyse her seneye bir film sığdırmayı başaran Lasse Hallström 2013’ü es geçmeyecek ve tekrar bir roman uyarlamasına imzasını atacak. Bu sene kotaracağı yeni filmini Richard C. Morais’nin “The Houndred-Foot Journey” adlı romanından uyarlayacak. Fransa’da kotarılacak ve iki restoran arasındaki rekabete ve Hindistan’da ailesini yitirdikten sonra kendisini Fransa’da bulan Hintli bir gencin restoran sahibi Madam Mallory ile ilişkisine odaklanacak filmin yapımcı kadrosunda Steven Spielberg, Oprah Winfrey ve Juliet Blake yer alıyor. Senaryoyu Steven Knight kaleme aldı. Filmin başrolü ise Helen Mirren’a teklif edildi. Mirren teklifi kabul ederse karşımıza Madam Mallory rolünde çıkacak. Film için “2014’ün “Life of Pi”ı” demek mümkün.

GODS OF EGYPT’İN BAŞROLÜ BELLİ OLDU: Game of Thrones dizisinin yıldızlarından Nikolaj Coster-Waldau, Mısırlı yönetmen Alex Proyas’ın ülkesi ile ilgili olan yeni filmi “Gods of Egypt”in başrolünü üstlenecek. Çekimlerine bu sene başlanacak filmin büyük bütçeli olduğunu, fantastik türde olacağını ve Mısır’ın tanrılarından Horus’un hikayesine odaklanacağını belirtelim.

CORBIJN’DEN BİR FİLM DAHA: “Control” ile sinemaya sağlam bir giriş yapan ama “The American” ile başarısını devam ettiremeyen Anton Corbijn en son “A Most Wanted Man”i kotarmıştı. The Wrap’in haberine göre Corbijn “The Life” adı verilen filmde James Dean ile dönemin ünlü fotoğrafçılarından Dennis Stock’ın ilişkisine odaklanacak. Şimdilik projeyle ilgili başka bir bilgi yok. Hazırlıkların 2014’te başlayacağı ve filmin 2015’in sonlarına doğru gösterime gireceği belirtildi.

DENZEL WASHINGTON’DAN BİLİM-KURGU FİLMİ: “Flight”ta alıştığımız “fena olmayan” performans serisine nokta koyup döktüren ve uzun bir aradan sonra tekrar bir Oscar’a aday olan usta aktör Denzel Washington “The Equilazer”dan sonra kotaracağı filmini belirledi. Washington, Warner Bros.’un yapımını üstleneceği “Shovel Ready” adlı bilim-kurgu filminin başrolünü üstlenecek. Aktör bu filminde “Man on Fire”dakine benzer, bir kız için kendisini feda eden bir adam rolünde karşımıza çıkacak. Şimdilik filmi kimin yazıp yöneteceği belli değil.

TOM HARDY’NİN YENİ FİLMİ: Tom Hardy projelerini belirlemeye devam ediyor. Arka arkaya üç film çeken Hardy şu sıralar “Child 44″un hazırlıklarına devam ediyor. Bu filmden sonra ise “The Outsider” adı verilen filmi kotarabilir. “The Outsider”ın başrolünü üstleneceği kesinleşmiş durumda. Filmi kimin yöneteceği de açıklandı. Japon yönetmen Takashi Miike, “The Outsider”ı kotaracak. Miike kariyerinde ilk kez İngilizce bir filme imzasını atmış olacak. Film 2.Dünya Savaşı’nda bir grup Amerikan askeri ile Yakuzaların mücadelesine odaklanacak. Filmin çekimleri gelecek sene Japonya’da gerçekleştirilecek.

DICAPRIO GERÇEK KARAKTERLERDEN VAZGEÇMİYOR: Gerçekte yaşamış Jordan Belfort rolüyle karşımıza çıkmaya hazırlanan aktör sene içerisinde gene gerçekte yaşamış bir adama “Legacy of Secracy” filminde hayat verecek. Bu filmden sonra ise Grigori Rasputin’e hayat verecek gibi görünüyor. “Rasputin” adı verilen projenin hazırlıkları başladı. Henüz projenin yönetmeni belli değil. Ama senarist belli. Steven Spielberg’in yöneteceği “American Sniper”ın senaristi Jason Hall bu filmi de kaleme alacak. Amerikalı DiCaprio’dan Rus Rasputin olur mu peki?

DICAPRIO, FOXX’LA 2.KEZ ÇALIŞACAK: Bu yıl “Django Unchained” filminde karşımıza çıkan iki yetenekli aktör Leonardo DiCaprio ile Jamie Foxx’ın S. Craig Zahler’ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstleneceği “Mean Business on North Ganson Street” filminde başrolleri üstlenecekleri açıklandı. DiCaprio aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlenecek. Filmin ne zaman çekileceği henüz açıklanmadı. Film polisiye-gerilim türünde olacak ve iki aktör karşımıza dedektif rollerinde çıkacaklar.christoph-waltz

CHRISTOPH WALTZ, ROMAN POLANSKI İLE ÇALIŞACAK: İçinde yer aldığı her projeyi daha da değerli hale getiren ve sağlam bir karakter teslim edildiğinde yeteneklerini sergilemekten imtina etmeyen Christoph Waltz ikinci kez Roman Polanski ile çalışacak. “True Crimes” adı verilen film aksiyon türünde olacak, 2008’de New Yorker’da yayınlanan bir eserden uyarlanacak ve bir dedektifin Polonya’da bir yeraltı örgütünü açığa çıkarmaya çalışmasını anlatacak.

MICHAEL DOUGLAS ÇEKİMLERE BAŞLADI: Dostu Steven Soderbergh’in HBO yapımı Behind the Candelabra’sında döktüren Michael Douglas yeni filminin çekimlerine başladı. Rob Reiner’ın yönetmenliğini üstlendiği “And So It Goes”da Douglas’a Diane Keaton eşlik ediyor. Film 2014’te gösterime girecek.

TOM’LAR TEKRAR BİRARADA: Gösterime girdiğinde meydana gelen kasırga yüzünden gişede çakılan ve zarar eden “Cloud Atlas”tan sonra filmin yönetmenlerinden Tom Tykwer ile başrol oyuncusu Tom Hanks ikinci kez aynı filmde çalışacaklar. İkili geçen sene piyasaya sürülen “A Hologram for the King” adlı romanı perdeye taşımaya hazırlanıyorlar. Dave Eggers’ın kaleme aldığı roman, Amerika’daki işleri zarar gören, artık pek de saygı görmeyen, ailesiyle ilişkileri de kopma noktasına gelen zengin bir adamın Suudi Arabistan’daki bir şirketle iş yapmaya ve bu işin sonucunda eski saygınlığına ulaşmaya çalışmasını anlatır. Psikolojisi çökmüş bu adam Arabistan’a gittiğinde başından gerilim dolu olaylar geçer.

EMMA WATSON FANTASTİK FİLMLERDEN VAZGEÇMİYOR: Bu sene karşımıza “The Bling Ring” ile çıkmaya hazırlanan Emma Watson yeni projesini belirledi. Aktris “Harry Potter” serisinin yapımcılarından David Heyman’ın yapımcılığını üstleneceği “Queen of the Tearling” filminde rol alacak. Film henüz yayınlanmayan aynı adlı romandan uyarlanacak. Çekimlerin ne zaman başlayacağı açıklanmadı.

UNBROKEN’IN KADROSU BELLİ OLUYOR: İlk yönetmenlik denemesinden sonra pek de iyi eleştiriler alamamış olsa da Angelina Jolie yönetmenliği bırakmaya niyetli değil. Hatta sadece bir sene aradan sonra ikinci kez kameranın arkasına geçeceğini söylemek mümkün. Jolie tekrar bir dönem filmi çekecek. “Unbroken” adı verilen ve İkinci Dünya Savaşı zamanlarında geçen filmin senaryosuna son halini Coen Kardeşler vermişlerdi. Bugün de filmde rol alacak ilk isimler belli oldu. Genç aktörler Dane DeHaan, Alexander Dreymon ve Jack O’Connell filmde rol alacağı açıklanan ilk isimler. Çekimler bu sene başlayacak.

IDRIS ELBA, THE GUNMAN’DE: Sean Penn tıpkı Liam Nesson gibi ellisinden sonra aksiyon filmi çekmeye hazırlanıyor. “The Gunman”de kendisini öldürmeye çalışan ajanlardan kaçan bir tetikçiye hayat verecek usta aktör. Ona Javier Bardem’in eşlik edeceği açıklanmıştı. Bir kaç gün önceyse filmde ayrıca Idris Elba ve Jasmine Trinca’nın rol alacağı açıklandı. Filmi Pierre Morel yönetecek.natalie-portman

NATALIE PORTMAN’DAN BİR UYARLAMA DAHA: Şu sıralar “Jane Got A Gun”ın çekimlerine devam eden Natalie Portman bu filmden sonra kotaracağı projesini belirlemiş durumda. Aktris, “The Vow”dan hatırlayabileceğimiz Michael Sucsy’nin yöneteceği “Dare Me”de rol alacak. Film, Megan Abbott’ın aynı adlı romanından perdeye taşınacak. Kitap “Heathers ile Fight Club filmlerinin karışımı” olarak niteleniyor.

MATT DAMON SEKS SKANDALINI ANLATAN FİLMDE ROL ALACAK: Katolik Kilisesi’ndeki seks skandalına odaklanacak filmin başrolünü Matt Damon üstlenecek. The Wrap’ten Jeff Sneider’ın attığı tweet’e göre aktör henüz senaryoyu okumamış ama “All The President’s Men” tarzında olması planlanan, Dreamworks’ün yapımını üstleneceği şimdilik ismi bilinmeyen bu projede rol alacak.

MORGAN FREEMAN, LUC BESSON’LA ÇALIŞACAK: Robert De Niro’lu “The Family”nin post prodüksiyonunu bitiren Luc Besson şu sıralar yeni filmi “Lucy”nin hazırlıklarına devam ediyor. Scarlett Johansson’ın başrolünü üstleneceği filme usta aktör Morgan Freeman de dahil edildi. “X-Men”i hatırlatan bir konuya sahip olan “Lucy” aksiyon-gerilim türünde olacak ve üzerinde deneyler yapıldıktan sonra eşyaları hareket ettirmeyi başaran Lucy’nin kazandığı(?) bu güçleri kendisini kontrol etmek isteyenlere karşı kullanmaya başlamasını anlatacak. Freeman filmde bir bilim adamına hayat verecek. Çekimlerin ne zaman başlayacağı açıklanmadı.

CILLIAN MURPHY DENİZE AÇILIYOR: “Rush” filmi eylül ayında gösterime girdikten hemen sonra Ron Howard yeni filminin çekimlerine başlamayı planlıyor. “Rush”ın başrolünü üstlenen Chris Hemsworth ile “The Impossible”da rol alan Tom Holland ve Benjamin Walker’ın başrolleri üstleneceği filme en son Cillian Murphy dahil oldu. Film Nathaniel Philbrick’in “In the Heart of the Sea” adlı romanından uyarlanacak. Çekimler Londra’daki denizde başlayacak.

DOWNEY TONY STARK’I BIRAKMIYOR: “Iron Man” üçlemesinde Tony Stark’a hayat veren Robert Downey Jr bu rolünü “Avengers”ta da tekrarlamıştı. Şu sıralar hazırlıkları devam eden “Avengers 2” cephesinden gelen son haberlere göre Downey Jr, Stark’ı başka bir aktöre bırakmayacak ve serinin ikinci ve üçüncü filmlerinde de bu karaktere hayat verecek.

ANNE HATHAWAY’DEN BİR FİLM DAHA: Anne Hathaway çekeceği filmleri belirlemeye devam ediyor. Şu sıralar “Song One”ın çekimlerine devam eden, bir kaç ay içinde “Interstellar”ın çekimlerine başlamaya hazırlanan aktris bu filmlerden sonra “The Lifeboat”da rol alacak. Filmi “Jarhead”ten hatırlayabileceğimiz William Broyles Jr kaleme alacak, Hathaway yapımcılığı da üstlenecek. Filmin yönetmeni henüz belirlenmedi. “The Lifeboat”, Charlotte Rogan’ın aynı adlı romanından uyarlanacak ve kocasını kaybeden bir kadının hayatını anlatacak.

CHILD 44’UN KADROSU BÜYÜYOR: Tom Hardy, Noomi Rapace ve Gary Oldman’ı biraraya getiren “Child 44″un kadrosuna bir usta isim daha katıldı. Philip Seymour Hoffman’ın filmin önemli rollerinden birisini canlandıracağı açıklandı. Filmde bu aktörlere Joel Kinnaman ve Paddy Considine eşlik ediyorlar. Çekimler hızla devam ediyor.

CHRISTOPHER PLUMMER IMAGINE’DE: Al Pacino, Jennifer Garner, Annette Bening ve Bobby Cannavale’nin rol alacağı dramedi türündeki “Imagine”de Michael Caine’in de rol alacağı açıklanmıştı. Ama aktör filmin çekimlerine az bir süre kala filmden çıktı. Onun rolünün Christopher Plummer’a teslim edildiği açıklandı. Plummer filmde Pacino’nun canlandıracağı rock şarkıcısının menajeri rolünde karşımıza çıkacak. Pacino’nun oğluna Cannavale, aşık olduğu kadına Bening, kızına Garner hayat verecek.

JOEL EDGERTON, JEFF NICHOLS’LA ÇALIŞACAK: Yetenekli aktör Joel Edgerton western filmi “Jane Got A Gun”ın çekimlerini tamamladıktan sonra genç yönetmen Jeff Nichols’ın bilim-kurgu filminin çekimlerine başlayacak. WB’nin yapımcılığını üstleneceği filmde Nichols’ın favori aktörü Michael Shannon da rol alacak.

 

Bir cevap yazın