Disney, Captain Nemo’nun Yönetmenliğini James Mangold’a Teslim Etti

Jules Verne'ün eskimeyecek romanı "Denizler Altında 20 Bin Fersah" birkaç yıl önce David Fincher'ın yönetmenliğinde perdeye uyarlanacaktı....

Jules Verne’ün eskimeyecek romanı “Denizler Altında 20 Bin Fersah” birkaç yıl önce David Fincher’ın yönetmenliğinde perdeye uyarlanacaktı. Çekim aşamasına dahi gelinmişken Fincher istediği oyuncuyu (Channing Tatum) Disney’e kabul ettiremeyince (Disney, Chris Hemsworth’te ısrarcıydı) filmi çekmekten vazgeçmişti. İşte bu proje raftan indirildi ve yönetmenlik için James Mangold’la anlaşıldı. Filmin adı “Captain Nemo” şeklinde değiştirildi. Adından da anlaşılacağı üzere romanın kahramanı Kaptan Nemo’ya odaklanılacak. Mangold filmi “The Wolverine 3″den sonra çekmeyi planlıyor.
James_Mangold
Hemen belirtelim ki Hollywood’taki tek uyarlama bu değil. Bryan Singer da “Denizler Altında 20 Bin Fersah” romanını uyarlayacak. Hatta Singer’ın uyarlamasını, Mangold’un uyarlamasından önce izleyeceğiz. Çünkü bir aksilik çıkmazsa Singer çekimlere bu yıl başlayacak. Bu filmi Fox için çekecek. Filmin oyuncu kadrosu ise yaza doğru açıklanacak.

kategori:
haber