Kategoriler
haber

Disney, LucasFilm’i Satın Aldı, Star Wars: Episode 7’ın Hazırlıklarına Başladı

Walt Disney George Lucas’a ait olan, ama Lucas’ın emekliliğe ayrılmak istemesiyle kırk yıllık dostu Kathleen Kennedy tarafından yönetilen LucasFilm’i satın aldığını açıkladı.

Walt Disney bugün George Lucas’a ait olan, ama Lucas’ın emekliliğe ayrılmak istemesiyle kırk yıllık dostu Kathleen Kennedy tarafından yönetilen LucasFilm’i satın aldığını açıkladı. Walt Disney stüdyosu, LucasFilm için George Lucas’a 4.4 milyar dolar ödedi. Bu şaşırtıcı satışın haberi ile beraber Disney’in Star Wars serisinin yeni filminin, hatta yeni üçlemesinin hazırlıkları başlandığı bilgisi de geldi. Disney serinin yeni bölümünü 2015’e yetiştirmeye çalışacak. Yeni üçlemenin 2.filmi 2017’de, son filmi 2019’da gösterime girecek. Disney’in başkanı Alan Horn yakın zamanda bir kaç tane Star Wars animasyon serisi yapmayı çok arzuladıklarını dile getirdi. Disney, LucasFilm’in sahibi olduğu Indiana Jones ile ilgili planları olmadığını da açıkladı.

George Lucas geçtiğimiz sene LucasFilm’in başında olmaktan sıkıldığını, artık bu işlerin içinde olmak istemediğini ve koltuğu yakın arkadaşı Kathleen Kennedy’e bıraktığını açıklamıştı. Dolayısıyla LucasFilm’in el değiştirmesi aslında pek de şaşırtıcı değil. Disney, LucasFilm dışında Pixar ve Marvel’ın da sahibi. LucasFilm’i de satın alan Disney böylelikle biraz daha büyüdü.

Bir cevap yazın