Dwayne Johnson’ın Projeleri

Aksiyon, komedi ve macera filmlerinde sıkça rol alan, sürekli kahramanları oynayıp kötülerle mücadele eden Dwayne Johnson şu sıralar haftada bir proje açıklıyor. Bir değişiklik olmazsa aktör 2016-2020 yılları arasında en az on beş filmde oynayacak. Aktörün projelerini listeleyelim istedik.

Ballers: 2015 yazında on bölümlük ilk sezonu yayınlanan Ballers dizisinin dokuz bölümlük ikinci sezonu 17 temmuzda başlayacak. HBO için hazırlanan dizi bir grup fubolcunun birbirleriyle, aileleriyle ilişkilerini anlatıyor. Komedi, spor ve drama türündeki dizinin başrolünü Johnson üstleniyor. Dizinin üçüncü sezonuyla 2017 yazında devam edip etmeyeceği şu an için bilinmiyor.

Baywatch: Aynı adlı diziden uyarlanan bir film. Çekimleri tamamlanan, 19 Mayıs 2017’de vizyona girmesi planlanan film, Kaliforniya’da yaşayan cankurtaranların maceralarını ve birbirleriyle ilişkilerini konu alıyor. Seth Gordon’ın yönettiği filmde  Alexandra Daddario, Zac Efron, Priyanka Chopra, Pamela Anderson (dizinin başrolünü üstlenmişti), Kelly Rohrbach, David Hasselhoff (dizi ve 2003 çıkışlı filmde oynamıştı) rol aldılar. Anderson’ın dizideki rolü Rohrbach’a, Hasselhoff’ın rolü Johnson’a paslandı. Summer’ı Daddario, Matt’i Efron oynadı. Filmin kötüsü Victoria’yı ise Chopra canlandırdı. Film gişede çakılmazsa yüksek ihtimalle ikinci filmle devam edecektir.

Moana: Bu yılın en çok hasılat elde eden stüdyosu Disney’in yeni animasyonu. 23 kasımda gösterime girecek bu animasyon genç bir kızla (Moana) onun kahramanının (Maui) maceralarını konu alıyor. Maui’yi Johnson, Moana’yı ise Auil’i Cravalho seslendiriyorlar.
dwayne_johnson
Fast Serisi: Fast and Furious serisinin sekizinci filmi şu sıralar çekiliyor. Johnson, Hobbs rolünü bu filmde de oynuyor. Seri dokuzuncu ve onuncu filmlerle devam edecek. Yüksek ihtimalle Johnson bu iki filmde de oynayacak. Hatta seri onuncu filmle tamamlandıktan sonra Hobbs ile ilgili bir filmin çekileceği söyleniyor. Olursa Johnson’ı bu spin-off’ta da görebiliriz. Sekizinci film 14 Nisan 2017’de vizyona girecek.

San Andreas 2: Doğal afet/deprem filmi San Andreas iyi bir hasılat elde edince devam ettirilecek. İkinci filmde de konu değişmeyecek, karakterler deprem olurken hayatta kalmaya çalışacaklar. İlk filmin yönetmeni Brad Peyton bu filmi de çekecek. Johnson gene başrolde yer alacak. Bu gereksiz devam filminin ne zaman çekileceği ve ilk filmden Johnson dışında kimlerin döneceği henüz açıklanmadı. Gösterim tarihi de bilinmiyor.

Rampage: San Andreas‘ın yönetmeni Peyton, Johnson’la Rampage adlı oyun uyarlamasında da çalışacak. Johnson’ın başrolünü üstleneceği bu film 80’lerde yayınlanan aynı adlı oyundan uyarlanacak. Johnson bu kez depremle değil, Amerika’yı yakıp yıkan maymunlar ve canavarlarla mücadele edecek. Senaryosu tekrar kaleme alınan filmin ne zaman çekileceği ve gösterime gireceği belli değil.

Journey Serisi: Peyton’ın yönettiği Journey 2, 2012’de gösterime girmişti. Stüdyo pek de kaliteli olmayan ama iyi bir hasılat elde eden bu seriyi üçüncü ve dördüncü filmlerle devam ettirmek istiyor. Peyton iki filmi de arka arkaya çekmek istiyor. Fakat bu filmlerin de ne zaman çekileceği henüz açıklanmadı. Üçüncü film 16 Haziran 2017’de gösterime girecek. Tabii filmin bu tarihe hazır olup olmayacağı belli değil. Josh Hutcherson bu filmde de Johnson’a eşlik edecek.

Doc Savage: Yıllardır çekilmeye çalışılan ama bir türlü çekilemeyen filmlerden bir tanesi. Ama 2017 ya da 2018’de çekilecek gibi görünüyor. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini aksiyon-komedi filmlerinin usta yazarı Shane Black üstlenecek. Black filmin başrolünü geçtiğimiz haftalarda Johnson’a paslamıştı. 1930’larda geçecek film, kötülerle mücadele eden süper kahraman Doc Savage’ı anlatacak.
Dwayne-Johnson-in-Tooth-Fairy
Jumanji: Sony, Robin Williams’ın başrolünü üstlendiği macera filmi Jumanji‘yi bu yıl tekrar çektirecek. Bu yaz çekimlerine başlanacak filmi Jake Kasdan yönetecek. Johnson, Kevin Hart, Tom Holland ve Jake Black filmde rol alacaklar. Film 28 Temmuz 2017’de vizyona girecek.

Shazam!: DC’nin 2019’da gösterime girecek süper kahraman filmi. Warner Bros., Johnson’ı filmde oynamaya ikna edince ondan süper kahraman Shazam ve onun düşmanı Black Adam’dan birisini seçmesini istemişti. Johnson önce Shazam’ı seçmiş, sonra fikrini değiştirip Black Adam’da karar kılmıştı. Yani yukarıdaki filmlerde kahramanları (cankurtaran, ailesini depremden kurtarmaya çalışan bir baba, Doc Savage adlı kahraman, canavarlarla mücadele eden kahraman, Hobbs, Maui adlı kahraman) oynayan/oynayacak Johnson bu kez kötü bir karakterde karşımıza çıkacak. Henüz filmin yönetmeni ve başrol oyuncusu belirlenmedi. Filmin 2018’de çekilmesi planlanıyor. Vizyon tarihi 5 Nisan 2019.

Skyscrapper: Johnson 2020’ye dek her türden aksiyon filminde oynayıp kötülere o kaslı vücuduyla haddini bildirmeye devam edecek gibi görünüyor. Aktör, Skyscrapper adı verilen filmde bu kez kötüleri Çin’de olsalar bile bulup haklayacak. Film, “Çin’de geçen Die Hard” şeklinde tanıtıldı. Filmin konusu henüz açıklanmadı. Bilinen şeylerden birisi Johnson’ın kötülerin elindeki rehineyi kurtarmaya çalışacağı. Filmi kimin yöneteceği, filmin ne zaman çekilip gösterime gireceği de bilinmiyor.

Big Trouble in Little China: Kurt Russell’ın başrolünü, John Carpenter’ın yönetmenliğini üstlendiği aynı adlı filmin yeniden çevrimi. Johnson bu filmi çok seviyormuş. Johnson, Russell’ın rolü Jack Burton’ı oynayacak. Aksiyon-komedi türündeki bu filmin de ne zaman ve kim tarafından çekileceği bilinmiyor. Film, bir kamyon şoförü olan Jack’in Çin Mahallesi’ndeki bir çetenin elinden yakın arkadaşının sevgilisini kurtarmaya çalışmasını anlatacak.

Wolf Man: Universal, Wolf Man‘i tekrar yeniden çektirecek. Bu kez kurt adam rolü için Johnson’ı istiyor. Aktörün filmde oynayıp oynamayacağı henüz bilinmiyor. Teklifi kabul ederse sadece Wolf Man’de oynamayabilir. Universal’ın hazırlattığı fantastik canavarlar (Frankenstein, Dracula, Frankenstein’ın Gelini, Mumya, Görünmez Adam) evrenine (monster universe) ait diğer filmlerde de kurt adamı oynayabilir.

The Janson Directive: Universal, Marvel’ın sinematik evrenine özenen iki evren inşa ediyor. İlki yukarıda belirttiğimiz canavarlar evreni, diğeri Robert Ludlum sinematik evreni. Universal, Ludlum’un romanlarını perdeye aktarmak istiyor. Yazarın ölümünden sonra satışa çıkarılan romanı The Janson Directive de önümüzdeki yıllarda perdeye taşınacak. Filmin başrolü tabii ki Johnson. Aktör bu filmde hayatını borçlu olduğu arkadaşı teröristlerce kaçırılınca arkadaşını kurtarmak için bir timin başına geçen Paul’u oynayacak. Filmi kimin yöneteceği henüz bilinmiyor.

Son of Shaolin: Sony yakında satışa çıkarılacak Son of Shaolin adlı romanın haklarını satın aldı ve yapımcılığı Johnson’a pasladı. Johnson filmin sadece yapımcılığını üstlenecek. Başrolde kimlerin yer alacağı ve filmi kimin yöneteceği henüz belirlenmedi. Senaryoyu kitabın yazarı Jay Longino kaleme alacak. Kitap ve filmin konusu henüz açıklanmadı. Haberlere göre kung-fuyu konu alıyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın