Edward Norton’a Bourne Teklifi

Henüz yapılıp yapılmayacağı belli değilken bile gereksiz bir proje olarak gördüğüm The Bourne Legacy’nin kadrosu oluşturulmaya başlandı. Matt Damon’ın Paul Greengrass (son iki filmin yönetmeni) olmadan yer almayacağını açıklaması üzerine proje tehlikeye girmişti. Greengrass artık Bourne filmi çekmek istemediğini ve hikayenin de son filmle bittiğini açıklamıştı. Yönetmenle çalışmaktan zevk alan Damon da yönetmenin olmamasından ötürü projeden ayrılmıştı. Bunun üzerine çeşitli dedikodular çıktı. Bunlardan birisi de Tony Gilroy’un Bourne filminde Bourne’ü hikayeye dahil etmeyecek oluşu. Fakat bir süre sonra bunun saçmalığının farkına vardı ve Bourne hikayeye dahil edildi.

Tony Gilroy serinin senaristlerinden. 4.filmi yönetecek isim de aynı zamanda. Bourne’u bu kez Jerremy Renner kotaracak. Ona Rachel Weisz eşlik edecek. 4.film Eric van Lustbader’ın “Bourne’un Mirası” adlı romanından senaryolaştırıldı. Gilroy şu sıralar Edward Norton’la film üzerine görüşmelerde bulunuyor. Norton teklifi kabul ederse filmin anti-kahramanlarından birisini oynayacak.

Yeni Bond serisi, Bourne’den etkilenilerek oluşturulmuştu. Bu yüzden Bourne serisinin önemi yadsınamaz. Bu olası yeni üçlemedeyse Gilroy Görevimiz Tehlike’den bol bol esinlenecek gibi görünüyor. Çünkü Robert Ludlum’un en yakın arkadaşı tarafından yazılan yeni Bourne kitapları, Bourne tadını vermekten uzakta, daha çok bir Görevimiz Tehlike tadındalar. Bunun da nedeni üçlemenin en önemli omurgası olan kimliksizliğin ve kimliğini bulmaya çalışmanın son filmle nihayete ermesi, Bourne’ün kimliğine kavuşmasından.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın