Edward Zwick, Rodrigo Cortés ve Gabriele Muccino’nun Yeni Projeleri


2010’da gösterime giren romantik filmi “Love and Other Drugs”dan sonra üç buçuk sene boyunca film çekmeyen, geçen sene suskunluğunu bozup “Pawn Sacrifice” adlı satranç filmini çeken Zwick yeni projesini belirledi. Zwick, Tohru Fujisawa ile Manabu Akishige’nin kaleme aldıkları “Soul ReViver” adlı mangayı uyarlamaya karar verdi. Filmin merkezinde bir erkekle (Jin) bir kadın (Clara) yer alacak. Doğaüstü güçleri olan bu iki arkadaşın misyonları ölen insanları diriltip ölüler diyarından dünyaya geri getirmek. Bu iki diyar arasında gidip gelen ikilinin maceralarını konu alan filmin bir değişiklik olmadığı takdirde gelecek sene çekilip 2016’da gösterime sokulacağını belirtelim.
Soul ReViver
Will Smith’li iki dram filmiyle dikkatleri çeken İtalyan yönetmen Gabriele Muccino, Russell Crowe, Amanda Seyfried, Diane Kruger, Jane Fonda, Octavia Spencer ve Aaron Paul’lu “Father and Daughters” filmini gösterime hazır hale getirmek üzere. Muccino bu filmden sonra çekeceği filmini açıkladı. Yönetmen bu kez başka bir türe, bilim-kurguya eğilecek. “Near Death” adını verdiği filminin oyuncu kadrosu ekimde oluşturulacak ve muhtemelen çok geçmeden çekimlere başlanacak. Film, gelecekteki olayları tahmin edebilen bir adamın eşiyle birlikte hayatta kalma çabalarına odaklanacak.
gabriele-muccino
“The Buried” ile gelecek vaat ettiğini kanıtlayan, Robert De Niro’lu gerilim filmi “Red Lights” ile dişe dokunur bir iş ortaya koyamayan ispanyol yönetmen Rodrigo Cortés de yeni projesini açıkladı. Yönetmen, Lois Duncan’ın kaleme aldığı “Down A Dark Hall” adlı romanı uyarlayacak. Senaristlik koltuğunu “The Buried”in senaristi Chris Sparling’le paylaşacak. Filmin yapımcılığını ise “Twilight” serisinin yazarı Stephenie Moyer üstlenecek. Film, “dark oligarklar”la mücadele eden, yatılı bir okulda yaşayan ve süper güçleri olan Kit Gordy’nin maceralarını anlatacak.rodrigo-cortes