Emmy’s 2015: Sürprizler ve Şoklar

Emmy'lerde her ödül töreninde olduğu gibi sürprizler ve hayal kırıklığı yaşayanlar vardı......

Şoklar:

Veep Hariç İngilizler: Akademi, ingiliz Armando Ianucci’nin Veep’ine o kadar ödül verdik, diğer ingilizlere gerek yok artık demiş olacak ki, pek çok ingiliz ülkesine eli boş döndü.
Downton Abbey’den Joanne Froggatt ve Jim Carter, Game of Thrones’un ingiliz yıldızları Emilia Clarke ve Lena Headey de favori gösterildikleri adaylıkları ödüle çeviremedi.
Tatiana Maslany: Orphan Black’te o kadar karakteri üstün başarıyla oynayan Maslany’nin ödülü biraz da “ilk kez bir siyah kadına en iyi kadın oyuncu ödülü verelim” tatavasına kurban gitti.
Jonathan Banks: Herkes Better Call Saul’un yıldızlarından Jonathan Banks’in ödülü kesin olarak alacağını bekliyordu. Hatta Peter Dinklage sahnede konuşma bile hazırlamadığını itiraf etti.
Mad Men: Mad Men’in başarılı son sezonuna rağmen, Jon Hamm dışında dikkate değer bir ödül alamaması dikkat çekti.
In Memoriam: Her yıl gelenekselleştiği üzere yine TV endüstrisine emek veren insanların bir bölümü unutuldu. Bu yıl unutulanların başında Christopher Lee geliyor.
1364005865118
Sürprizler:

Game of Thrones: Çok güçlü bir dizi olmasına rağmen, ödülleri bu yıl bu kadar domine edeceği beklenmiyordu. Özellikle kitaptan saptıkları için çok eleştiri aldıkları bu sezonu rekor ödülle kapamış oldular.
Regina King: Kathy Bates’in “American Horror Story: Freak Show”daki performansını geride bırakarak ödül alması büyük sürpriz oldu.

kategori:
haber

ilgili