Ferzan Özpetek’in Yeni Projesi: Magnifico Presenza

Mine vaganti’den sonra film çekmeyen, iki buçuk yıl boyunca suskunluğunu koruyan Ferzan Özpetek, Yekta Kopan’ın sunduğu Gece Gündüz programına katıldı ve yeni projesini açıkladı.

Geçtiğimiz yaz Özpetek’in uzun bir aradan sonra Türkiye’de ilk kez film çekeceğine ve filmin başrollerinde Monica Belluci ve Cem Yılmaz’ın olacağına dair haberler çıkmış, Özpetek de bu haberleri doğrulamıştı. Bu projesinin akıbeti de Kopan tarafından Özpetek’e soruldu. Belluci’nin Türkiye’de çekilen İran yapımı Rhinos Season filminde oynaması ve kendisine teklif edilen bir projeyi kabul etmesi yüzünden proje, Özpetek tarafından rafa kaldırılmış. Özpetek’in Belluci’li ve Yılmaz’lı bu projeyi filme dönüştürüp dönüştürmeyeceği belli değil.

Gelelim yeni filmine. Özpetek yeni filminin çekimlerine 24 Ekimde İtalya’da başlayacak ve film tahmin edileceği üzere İtalyanca olarak çekilecek. Özpetek filmin konusu ve hikayesi hakkında bilgi vermese de filmin ismini belirtti: Magnifico Presenza (muhteşem varlık anlamına geliyor).

Bu filmin çekimlerini kısa sürede bitirmeyi ve İtalya’da mart ayında vizyona sokmayı planlıyor. Filmin kadrosunda Cem Yılmaz’ın olacağını da belirtti ünlü yönetmen. Korku-komedi-dram karışımı bir film olacak olan Magnifico Presenza’da Özpetek gene bir Sezen Aksu şarkısını kullanacak.  Hatta usta yönetmen filmde rol alması için Aksu’ya teklif götürmeyi planlıyor. Filmlerin çoğunda rol alan Serra Yılmaz’ın bu filmde rol alıp almayacağıysa belli değil.

——————
Röportajın tamamı için: Bakınız NTVMSNBC Video


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın