Fragman Analizi: Rogue One: A Star Wars Story (Gareth Edwards)

Star Wars'ın ilk spin-off'unu değerlendirdik.

Rogue One: A Star Wars Story, geçtiğimiz haftanın en etkileyici fragmanlarından biriydi. Ancak hala içimizde seriyle ilgili şüpheler var.

Umut Kurç: Rogue one beni şu 7, 8, 9 üçlemesinden çok daha fazla heyecanlandırıyor açıkçası.

Yıldıray Kibar: Beğendim. Bu yan hikayenin asıl hikayeden daha çok ilgimi çektiğini söyleyebilirim. İlk etapta minimalist olacağını tahmin ediyordum. Her yeni bilgi ve fragmanlar büyüdü, epikleşti. Fragman, yerde yatan jedi heykeline kadar çok hoşuma gitti. Arzum Gareth Edwards’ın aksiyonu, dramatürjisi ve star wars tadı yerinde bir iş çıkarmış olması. Orijinal seriden çok daha büyük etki yaratabilir bu şekilde. Fragman olsa da olmasa da bu filmi merakla bekliyorum.

Suat Demirel: Bir fragman sonrası büyük resmi görmüş çakma ortadoğu komplo şovenistleri gibi görünüp/konuşup, neticede mahçup hissetmekten hiç hazzetmiyorum.
Aslında hiçbir şey görmedik ama her şeyi görmüş gibiyim. Böyle hisseden tek kişi de ben değilimdir sanırım?
Aslen gaz verici bir sürü şey var. Her şeyi geç Darth Vader var. Daha büyük gaz ne olsun? Death Star aha orada, patlayacağı günü bekliyor. Kumların içinde gömülmüş Jedi heykeli bile heyecan verici!
İyi de bütün bunlara rağmen ben niye bu filmi dört gözle beklemiyorum?

Haktan Kaan İçel: Mads Mikkelsen ve uluslararası oyuncu kadrosu filmin merak odağı olarak öne çıkıyor. Bazen ana hikayeden daha çok dikkat çeken ara filmler olur. İşte Rogue One da biraz öyle bir film… Herkesi tatmin etmeyen Force Awakens’ın ertesinde, ilk üçlemeyle bağlantı kuran yapım, muhtemelen yine nostaljinin ekmeğini yerken, devam filmi çekmeli miyiz sorusunu kendine soruyor. Fragman etkileyici unsurlara sahip olsa da, ileride kabak tadı verecek Star Wars filmleri düşüncesi insanı üzüyor.

Yekta Kurtcebe: Guardian’da “Rogue one güzel gözüküyor da hala bizi fazlasıyla endişelendiriyor” minvalinden bi eleştiri çıktı. Diyorlar ki minör karakterler ile espri anlayışı yetersiz, güçten yoksun bir film olacak. Ben Lucasfilm’in o janjanlı logosunu her gördüğümde aynı şüpheye düşüyorum. Acaba bu star wars’ı daha ne kadar sömürecekler. #starwarsexplotation

Barış Toker: Hem Mads Mikkelsen var hem de Darth Vader. Daha ne isterim ki? Ayrıca Adam Driver da yok. Mis.
Nihayet Mikkelsen’i görebildik yeni fragmanda. Kadronun daha uluslararası isimler arasından seçilmesi güzel olmuş. Disney’in endişelendiği kadar karanlık mı bu film bilmiyorum ama fragman Star Wars evrenindeki mizahı pek fazla yansıtmıyor açıkçası. Ama karanlık filmler güzeldir. Star Wars gibi uçsuz bucaksız derya bir evreni farklı açılardan görmek de güzel olacaktır.

kategori:
haber

ilgili