Fragman Analizi: Rules Don’t Apply (Warren Beatty)

Bakınız yazarları olarak Warren Beatty’nin 18 yıl aradan sonra geri döndüğü Rules Don’t Apply filmini değerlendirdik. Filmde Alec Baldwin, Warren Beatty, Annette Bening, Haley Bennett, Candice Bergen, Matthew Broderick, Dabney Coleman, Lily Collins, Steve Coogan, Alden Ehrenreich, Taissa Farmiga, Ed Harris, Megan Hilty, Oliver Platt ve Martin Sheen’den oluşan kalabalık ve olağanüstü bir oyuncu kadrosu bulunuyor.

Ümit Açık: Eski günler, stilize görüntüler ve baş roller haricinde epik bir cast görünce Woody Allen’ın son dönem filmlerinden sandım.

Yıldıray Kibar: Warren beatty, içinde kendisinin olmasından mutlu olacağı bir dönem filmi çekmiş gibi geldi bana.

Barış Toker: Önemli tarihi karakterlerin yan rolde arz-ı endam edip, çok fazla rol çalmadan hikayeyi şenlendirdiği filmleri severim. Warren Beatty, kendisinin ışıklı hayatına özenip de aktör olmayı seçtiği dönemin LA ve Hollywood hayatına bir güzelleme yapmış gibi. Howard Hughes’ın bu kadar sempatik bir adam olarak tasvir edilmesi ne kadar inandırıcı olur bilmiyorum. Çok ilgimi çektiğimi söyleyemem ama Beatty’nin dönüşü için izlenir tabi ki. Alden Ehrenreich’in, yani yeni Han Solo’nun yükselişi de oldukça kayda değer gözüküyor. Ayrıca Beatty de 79 yaşına rağmen baya zinde gözüktü bana…

Haktan Kaan İçel: Warren Beatty eski şaşaalı günlerini arıyor. Yurt dışı eleştirilerine göre Beatty hala formda ve bu seneki ödül sezonunda adını bol bol duymamız olası deniliyor. Ancak filmin kısıtlı gösterimle ABD gösterime gireceğini düşünürsek, kaybolması da ihtimal dahilinde…

Ebru Çavdarlı: Yıldıray’a katiliyorum. Warren Beatty oynamaktan mutlu olacağı bir dönem filmi cekmis kendine. Son zamanlarda ödül törenlerinin modası yaşa ödül vermek olduğu için bu filmle bu yolla ödül alabilir diye düşünüyorum.
Beatty’nin dönüşü hatrına izlemekten ötesine geçebileceğimi de sanmıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın