Francois Ozon ve Büyük Ustalar!

francois-ozon-03.jpg

Francois Ozon’un yeni filmi Ricky, Türkiye de dahil tüm Avrupa ülkelerinde gösterime girmiş durumda. Ozon, bu filmin kurgusu tamamlanmadan bir sonraki filmi The Refuge’yi çekmeye başlamış ve kısa sürede tamamlamıştı. Bu film de 2010 Ocak ayında izleyiciyle buluşacak.

Ozon, hiç ara vermeden, tatil yapmadan ve daha The Refuge gösterime girmeden bir sonraki filminin çekimlerine de bu hafta içinde Belçika’da başladı. Ozon bu kez fransız sinemasının büyük iki ustası ile çalışıyor. “Potiche” isimli filmde Catherine Deneuve ve Gerard Depardieu başrolleri oynayacaklar.

Fabrice Luchini, Karin Viard, Judith Godreche, Jeremie Renier gibi kalburüstü oyuncuların da yer alacağı film, Avrupa burjuva hayatının kodlarını çözme iddiasında.1977 Fransa’sında geçen film fabrikasını en sert yöntemlerle yöneten ancak işçilerin greve gitmesiyle zor durumda kalan bir patronu (Luchini), patronun görevden uzaklaşmasıyla yönetimi devralan daha insancıl bir yönetim modeli uygulayan karısını (Deneuve) ve yeni patrona bu konuda yardımcı olan kasabanın sosyalist belediye başkanını (Depardieu) anlatacak.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın