Frank Miller’a Alan Moore Ayarı

Frank Miller’a Alan Moore Ayarı

Occupy Wall Street’çilere “Hepsi yağmacı, hırsız, tecavüzcü çeteciler. Woodstock fantezileriyle hareket eden bu palyaçoların Amerika’ya zarar vermekten başka yaptığı birşey yok. Amerika’nın daha önemli sorunları var. El Kaide ve İslamizm’le mücadele gibi” sözleriyle sallayan Frank Miller, V for Vendetta, Watchmen, Batman: The Killing Joke’un yaratıcısı Alan Moore’un alaylarına maruz kaldı.

Alan Moore “Tam da ondan beklediğim şeyleri söylemiş. Son 20 yıldır ne çizdiklerine bakmamıştım. Sin City’den kadın düşmanlığı, 300’den tarih konusundaki cahilliği akar. Frank Miller’ı dinlerken homofobik ve aptal bir insanı dinlediğinizin farkında olmalısınız.” sözleriyle Miller’a yanıt verdi.

V For Vendetta’daki V karakteri ve Guy Fawkes maskeleriyle Occupy Hareketinin esin kaynaklarından biri haline de gelen Alan Moore, Occupy Comics hareketine de katıldı. Occupy Comics için bir araya gelen ve aralarında Mike Aldred (Madman), J.M. DeMatteis (Spider-Man), Steve Niles (30 Days of Night) gibi isimler de bulunan 35 çizgi-romancı 2012’nin başında sınırlı sayıda yayınlanacak ve isyan hikayeleri anlatacak bir antoloji yaratacak. Bu antolojinin tüm geliri Occupy Hareketi’ni desteğe gidecek.


Leave a Reply