Fransız Aktör Canet Tekrar Kamera Arkasına Geçecek


Fransız aktör Guillaume Canet, ilk yönetmenlik denemesi Mon idole ile olumlu eleştiriler almış ama asıl çıkışını “Ne Le Dis A Personne” ile yapmıştı. Canet, bu filmden sonra iki dalda (uyarlama senaryo ve film) Ceasar Ödülleri’ne aday olmuş ama kazanamamıştı. Canet, en son Fransa’da yılın en çok izlenen filmi olan Les Petits Mouchoirs’u çekmişti. Bu filmde başrolü eşi Marion Cotillard’a vermişti. Şimdi aktör-yönetmen tekrar kamera arkasına geçeceğini açıkladı. Başroller için eşi Marion Cotillard, amerikalı aktör Mark Wahlberg ve amerikalı aktris Zoe Saldana ile anlaştı. Canet bu kez filmini ingilizce olarak Amerika’da çekecek. Filmin ismi Blood Ties olarak belirlendi. Senaryoyu Canet, yönetmen-senarist James Gray ile beraber yazmaya başladı. Film 1970’lerde geçecek. Canet’nin de filmde yer alma ihtimali mevcut.

Canet, kariyerini Fransa’da devam ettiriyor. Ama sık olmasa da Hollywood filmlerinde de yer aldığı oluyor. Hollywood’taki ilk yönetmenliğinden nasıl bir sonuç çıkacak merak ediyoruz. Ama Canet ile eşi Cotillard’ı “Le Dernier Vol”den sonra tekrar aynı filmde izleyecek olmak sevindirici. Canet’nin ikinci ve epey övgü topladığı, yönetmenlikte önünü açan filmi “Ne Le Dis A Personne”nin Ben Affleck’in yönetmenliğinde Amerika’ya uyarlanacağını da belirtelim.

Yönetmen James Gray, bu film dışında bir de “Low Life” adını verdiği bir film üzerinde çalışıyor. Low Life’ın başrollerinde Joaquin Phoenix, Jerremy Renner ve Marion Cotillard bulunuyor. Filmin çekimleri ocak ayında başlayacak.


Leave a Reply