Gaspar Noe Yeni Filmine Hazırlanıyor


Gaspar Noe’yi Irreversible filmiyle tanımıştık. Gösterildiği festivallerde eleştirmenlere ve seyircilere şok üstüne şok geçirten, içerisindeki ağır ve sarsıcı sahnelerle izleyende “bir daha da izlemem” düşüncesini yaratan bir filmdi. Kanımca vasatı aşamayan bir film, gene de Noe’nin yetenekli bir yönetmen olduğunu kanıtlıyordu. Yönetmen bu filmden yedi sene sonra Enter the Void’la festivalleri dolaşmıştı. Noe bu kez arayı uzatmayacak ve yeni filminin çekimlerine hemen başlayacak. Yeni filmi “The Golden Suicides” adını taşıyor. Aslında projenin yönetmenliği için daha önce Gus van Sant’ın adı geçiyordu. Hatta Sant projeyi yönetmeyi kabul etmiş, başroller için de James Franco ve Angelina Jolie ile görüşmeye başlamıştı ama sonradan proje rafa kaldırıldı. Şimdi proje Noe’ye teslim edilmiş vaziyette.

“The Golden Suicides”, video oyunları tasarlayan Theresa Duncan ile Jeremy Blake’in aşkını konu alıyor. Duncan ve Blake gerçekte yaşamış kişiler. Duncan intihar edince sevgilisi Blake de ondan bir hafta sonra intihar etmişti. Filmin senaryosu American Psycho’nun senaryosuna imzasını atan Bret Easton Ellis’e ait.

Filmin başrolü için Noe’nin Ryan Gosling’i istediğine dair söylentiler mevcut. Gosling’e teklif yapılıp yapılmadığını henüz bilmiyoruz. İlerleyen günlerde projeyle ilgili haberler çıktıkça bilgilendireceğiz. Filmin çekimleri gelecek sene başlayacak ve film 2013’te vizyona girecek.


Leave a Reply