George Lucas: Avatar Yeni Star Wars Olacak

James Cameron’un ocak ayında gösterime girecek olan ve tüm dünyada merakla beklenen filmi Avatar’ın sinema sanatına nasıl bir etki yapacağı merakla bekleniyor. Daha film gösterime girmeden yapılan bazı açıklamalar filmin yapacağı etkinin ipuçlarını verir nitelikte.

Cameron’ın özel bir gösterimle filmden belirli bölümler izlettiği Steven Spielberg ve George Lucas hayranlıklarını gizlemeyen açıklamalar yaptılar. Spielberg “Kendimi yenilikçi sanırdım. Film benim bile hayallerimin ötesinde” şeklinde konuşurken esas büyük övgü ise Gegorge Lucas’tan geldi.

Star Wars serisinin ve aslında “evreninin” yaratıcısı George Lucas “Dünyada bir filmden yola çıkarak bir evren yaratabilecek kadar deli insan çok azdır. James Cameron’un bunlardan biri olduğunu zaten biliyordum. Avatar ile yaptıkları çok dikkat çekici. Yeni bir Star Wars’ın geldiğini görmek için çok zeki olmaya gerek yok” sözleriyle Avatar’ı ve Cameron’u övdü.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“George Lucas: Avatar Yeni Star Wars Olacak” için 2 cevap

 1. serder avatarı
  serder

  Merhaba,
  Yeni Star Wars iddasına inatla hayır demek istiyorum. Bu filmin devam(lar)ı çekileceği kesin. İstediklerini bulacaklar ama bu ORJINAL bir konudan gelmiyor. Konuyu birçok filmde gördük. Bazı yerlerde Asimov etkisi (Vakıf ve Dünya) de mevcut. Bunca kopyalamadan sonra özgün bir yapıt gibi olmayacağı kesin. Eminimki birçok kişi benim gibi amerikalıların kurtadığı dünyadan bıktı. yetmedi diğer dünyalarıda kurtarıyorlar :)))
  İyiki varlar :)….

 2. engin_snm avatarı
  engin_snm

  günümüzde ne değil nasıl söylediğin önemlidir derler ya avatar tam da buna uyuyor bence. benzer, aynı vs ne derseniz deyin “o” konuyu harikulade açıklıyor. 3d zaten büyük avantaj. ben oyunculukları da beğendim. avatarlar harikulade bir tür olmuş. eee konu aynı. kime aynı bence bunu sormak gerek ki bu da hiç buranın yeri değil.

  4,5 milyon kişi recep ivedik 2 ye gidiyorsa, milyonlardca kişi recep ivedik 3 e gidiyorsa avatar bence en azından türkiye için yeni konu özelliği taşır. ayrıca spielberg ve lucas babalar da böyle dedilerse bu iş olur arkadaş. bir sürü çocuk avatar oyuncağı almıştır alacaktır bile. bilgisayar oyunu çıkarsa ben de oynarım bu arada.

  ha star wars mu? saygım sonsuz ama, çok eskiden di be. 30 + değilseniz 10 yıl sonra bizim dünyayı kurtaran adama baktığımız gibi bakar yeni nesil bu filmlere…

  avatar çağı hepimize hayırlı olsun.

Bir cevap yazın