George Lucas: Avatar Yeni Star Wars Olacak

James Cameron’un ocak ayında gösterime girecek olan ve tüm dünyada merakla beklenen filmi Avatar’ın sinema sanatına nasıl bir etki yapacağı merakla bekleniyor. Daha film gösterime girmeden yapılan bazı açıklamalar...

James Cameron’un ocak ayında gösterime girecek olan ve tüm dünyada merakla beklenen filmi Avatar’ın sinema sanatına nasıl bir etki yapacağı merakla bekleniyor. Daha film gösterime girmeden yapılan bazı açıklamalar filmin yapacağı etkinin ipuçlarını verir nitelikte.

Cameron’ın özel bir gösterimle filmden belirli bölümler izlettiği Steven Spielberg ve George Lucas hayranlıklarını gizlemeyen açıklamalar yaptılar. Spielberg “Kendimi yenilikçi sanırdım. Film benim bile hayallerimin ötesinde” şeklinde konuşurken esas büyük övgü ise Gegorge Lucas’tan geldi.

Star Wars serisinin ve aslında “evreninin” yaratıcısı George Lucas “Dünyada bir filmden yola çıkarak bir evren yaratabilecek kadar deli insan çok azdır. James Cameron’un bunlardan biri olduğunu zaten biliyordum. Avatar ile yaptıkları çok dikkat çekici. Yeni bir Star Wars’ın geldiğini görmek için çok zeki olmaya gerek yok” sözleriyle Avatar’ı ve Cameron’u övdü.

kategori:
haber