Görsel Devrim Yaklaşıyor!!

avatar-1.jpg

Çekimleri ve post prodüksiyon çalışmaları devam eden iki önemli yönetmenin iki ayrı filmi büyük bir ihtimalle aynı kaderi paylaşacaklar. James Cameron’un Avatar’ı ve Tim Burton’ın “Alice in Wonderland”i çekimlerini izleyenler ve iki yönetmenin stüdyo yöneticilerine yaptıkları özel gösterimlerde yer alanlar aynı cümleyi tekrarlıyorlar: “Sinema tarihi değişmek üzere!”

James Cameron, yeni filminde 3D CGI’ın (Bilgisayar destekli üç boyutlu animasyon) tüm sınırlarını zorladı… Amsterdam’daki Cinema Expo’da filminin ilk yarım saatini sinemaseverlerle paylaşan James Cameron ertesi gün tüm gazetelerde “Mükemmel, Gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor, İnanılmaz” cümlelerinin geçtiği yorumları okumanın mutluluğunu yaşadı. Cameron “3 yıl önce 3-D rönesansının yaklaştığını söylemiştim. Bunun ilk adımını Avatar ile atıyor olmak benim için büyük bir mutluluk olacak. Film aralıkta gösterime girecek. Çok sabırsızlanıyorum.” diye konuştu. 300 milyon dolara mal olan film için IMAX üç aylık bir süreyle tüm dünyada programını boşalttı.

avatar-2.jpg

Merakla beklenen diğer bir yapım ise Tim Burton’ın Lewis Carroll klasiği Alice Harikalar Diyarı’nı sinemaya aktaracağı yeni filmi. Filmden henüz sahneler kamuoyuyla paylaşılmadı. Ancak geçtiğimiz hafta içinde basına dağıtılan konsept çalışmalar, yepyeni bir sinema yaklaşımını müjdeliyor. Çalışmalar, Tim Burton’ın da yeni teknikler kullanarak farklı ve daha renkli bir sinema anlayışına doğru kaydığını gösteriyor.

alice4.jpg

alice3.jpg

alice2.jpg


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın