Gösterime Giren Filmler: 26 Nisan 2013

Nisan'ın son haftasında farklı türlerden zengin bir gösterim takvimiyle karşı karşıyayız....

Dead Man Down / İntikam Benim

Kızı öldürüldükten sonra intikam almak isteyen bir babanın hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmeni ilk Ejderha Dövmeli Kız filminin Danimarkalı yönetmeni  Niels Arden Oplev. Başrollerde ise Colin Farrell ve Noomi Rapace yer alıyor.

Stoker / Lanetli Kan

İlk gösterimini Sundance Film Festivali’nde yapan, 32. İstanbul Film Festivali’nde de görücüye çıkmış Stoker, Güney Koreli yönetmen Park Chan-wook tarafından yönetildi. Kadroda Nicole Kidman, Mia Wasikowska ve Matthew Goode yer alıyor.

Side Effects / Acı Reçete

Rooney Mara, Channing Tatum, Jude Law ve Catherine Zeta-Jones’un rol aldığı filmin yönetmeni Steven Soderbergh. Filmin senaryosu Dr. Bardey’nin Bellevue Hapishane Hastanesi’nde yaşadığı gerçek olaylardan esinlenilerek yazılmış.

Great Expectations / Büyük Umutlar

32. Istanbul Film Festivali’nde gösterilen, Mike Newell’in yönettiği ve Charles Dickens’ın aynı adlı romanından uyarlanan filmde Jeremy Irvine, Helena Bonham Carter ve Ralph Fiennes rol alıyor.

Djeca / Çocuklar

2012 Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış bölümünde gösterilen ve jüri özel ödülüne layık görülen, Aida Begic’in yazıp yönettiği film Bosna-Hersek Sırbistan Savaşı’nda ailesini kaybeden iki kardeşin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

Qüfür

Din istismarcıları ve oyunlarının ortaya çıkarılması üzerine odaklanan filmin genel yönetmeni Gani Rüzgar Şavata, yönetmenler ise  Mustafa Delazy ve Arafat Şavata. Ayşen Gruda, Sinan Bengier, Murat Soydan, Leyla Bilginel ve Selahattin Taşdöğen de kadrodaki bazı isimler.

Kuma

Umut Dağ’ın yönettiği Kuma Berlin Film Festivali Panorama Bölümü açılış filmi olarak gösterildi. Senaryo Umut Dağ ile beraber Petra Ladinigg tarafından yazıldı.

Yük

ilk gösterimini Adana Altın Koza Film Festivali’nde yapan, 32. İstanbul Film Festivali’nde de gösterilen yapım Erden Kıral’ın son filmi. Maden ocağında geçen bir öykünün anlatıldığı Yük’ün kadrosundaki isimler Tülin Özen, Nadir Sarıbacak, Tansu Biçer ve Engin Çetinbağ.

Hile Yolu

Ersin Kana’nın yazıp yönettiği polisiye dramda Ozan Bilen, Serkan Yakan, Halil İbrahim Aras, Mazlum Kiper, Yeşim Dalgıçer ve Özgül Koçar rol alıyor.

kategori:
haber