Gösterime Giren Filmler: 3 Şubat 2012


Bu hafta Oscar yarışından ve ödüllü filmlerin gösterime girdiği zengin içerikli bir hafta sinemaseverleri bekliyor. Steven Spielberg’in En İyi Film Oscar adayı filmi War Horse, birçok festivalden ödülle dönen We Need to Talk About Kevin, yine festival filmlerinden Shame, Antalya Altın Portakal film festivalinde sivrilen Güzel Günler Göreceğiz, Underworld serisinin devam filmi olan Underworld: Awakening ve Eş Ruhumun Eş Zamanı haftanın filmleri.

Shame

Hunger filmi ile çok konuşulan yönetmen Steve McQueen’in son filmi. Michael Fassbender’ın oyunculuğu ile Oscar yarışında yer bulamayan film yine de birçok festivalden ödülle döndü. Carrey Mulligan’ın da kadroda olduğu film seks bağımlısı bir insanın bu duygusunun artık utanç verici bir hal almaya başlamasını anlatıyor.

We Need to Talk About Kevin

İlk gösterimini Cannes Film Festivalinde yapan Lynne Ramsay’ın filmi Columbine Lisesi’sinde 23 öğrenciyi silahla öldüren iki gencin hikayesini anlatıyor. Daha önce Gus Van Sant’ın da Elephant filmi ile anlattığı konuyu Ramsay Lionel Shriver’ın romanından uyarlayarak olaydan çok, olaydan sonra yaşanan duygulara değiniyor. Tilda Swinton’ın performansının çok başarılı olduğu söylenen We Need to Talk About Kevin haftanın festivallerden ödülle dönen filmlerinden.

Güzel Günler Göreceğiz

İsmini Nazım Hikmet’in Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar adlı şiirinden alan film Hasan Tolga Pulat’ın ilk filmi. 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festival’inden En İyi Film de dahil olmak üzere dört ödülle dönen Güzel Günler Göreceğiz’in kadrosunda Buğra Gülsoy, Uğur Polat ve Feride Çetin yer alıyor.

War Horse

War Horse, Oscar yarışında En İyi Film dahil olmak üzere 6 dalda adaylık elde eden Steven Spielberg filmi. Michael Morpurgo’nun aynı adlı çocuk romanından uyarlanan film I. Dünya Savaşı sırasında Albert ve atı Joey arasındaki dostluğu anlatıyor.

Underworld: Awakening

Kate Beckinsale’nin başrolünde oynadığı Underworld serisinin 3D olarak vizyona giren devam filmi olan Underworld: Awakening’in yönetmen koltuğu Måns Mårlind ve Björn Stein devredildi.

Eş Ruhumun Eş Zamanı

Kuantum fiziği ve onun yaşamımızdaki etkisine odaklanan filmin (?) yönetmeni bu konu ile yakından ilgilenen R. Şanal Günseli. Aylin Kabasakal, Uğur Çavuşoğlu’nun oyuncu olarak yer aldığı film Türkiye’nin ilk kuantum filmi olduğunu iddia ediyor.


Leave a Reply