Greetings From Tim Buckley: Jeff Buckley’in Hayatı Çekilebilir Mi?

Greetings From Tim Buckley: Jeff Buckley’in Hayatı Çekilebilir Mi?

Popüler dünyada bazı isimler hayranlarına farklı duygular yaşatırlar. Jeff Buckley’in müzik dünyasında bıraktığı etki ölümünün yarattığı hüzünle birleştiğinde bu farklı duygular daha da derinleşti. Müziğine ve özellikle eşsiz ses ve yorumuna hissedilen hayranlık, babası Tim Buckley’in anısına duyulan saygı ve zamansız, pisi pisine ölümüne duyulan üzüntü Jeff Buckley’i hemen hemen herkesin gözünde farklı bir yere koydu.

Böyle bir ismin hayatını sinemaya aktarmak gerçekten büyük bir cesaret gerektiriyor. Yapacağınız her yanlışın ağır tepkileri de beraberinde getireceğini göz önüne almalısınız. Dan Algrant bu riskleri alarak senaryosunu da kendisinin yazdığı bir hikayeyi gerekli izinleri de alarak sinemaya aktardı. Başrolü Gossip Girl’den Penn Badgley’e veren Algrant’ın çekimleri bitirip post prodüksiyona geçtiği dönemde tanıtım çalışmaları da başladı.

Bu tanıtım çalışmalarının bir bölümü de Penn Badgley’i bir konserde sahneye çıkarıp bir Jeff Buckley cover’ı yaptırmak oldu. Badgley’in Buckley performansı filmden ilk karelerle birlikte hemen aşağıda…


Leave a Reply