Guy Ritchie’nin Yeni Projesi Belli Oldu: The Man from U.N.C.L.E.


Madonna ile evlendikten sonra kariyeri tepetaklak olan İngiliz yönetmen Guy Ritchie kendisine gelen son fırsatı doğru bir şekilde kullandı ve kariyerini kurtarmayı başardı. O son fırsat da herkesin bildiği gibi Sherlock Holmes uyarlamasıydı.
Tüm dünyada fırtınalar estiren  ve James Cameron’ı Titanic’ten sonra tekrar zengin eden Avatar’ı, Kanada gişelerinde sollamayı başaran bir uyarlama Sherlock Holmes. Kitaplarla film arasında tonlarca fark olmasına ve Holmes karakterinin tam anlamıyla yansıtılmamasına rağmen, Sherlock Holmes filmi epey hayran topladı. Filmin ikincisi için de düğmeye basılmıştı. Ritchie başka bir proje çekmeden serinin ikincisini bitirdi ve film dün itibariyle gösterime girdi. Türk eleştirmenleri filmi beğenmezken yabancı eleştirmenlerden bazıları (Rogert Ebert filme 3,5 yıldız vermiş) filme hayran kaldı, bazıları da filmi vasat buldu. Seyirciyse filmi sevdi ve film box officete Mission: Impossible 4’u geride bırakarak zirveye kuruldu 14 milyon dolar hasılatla. Bu durum Ritchie’nin önünü daha da açacaktır. Nitekim öyle de oldu.

Sık sık haberlerini yaptığımız The Man from U.N.C.L.E. projesi Warner Bros tarafından Ritchie’ye paslandı. Sherlock Holmes serisinden sonra Ritchie tekrar aksiyona dönüş yapacak. Bu kez dedektifleri değil ajanları anlatacak. Film tıpkı Sherlock Holmes gibi içinde komediyi de barındıracak. Daha önceki haberlerimizde filmin başrolünde Joel Edgerton’ı izleyeceğimizi belirtmiştik. Yönetmen değişikliğinin Edgerton’ı etkileyip etkilemediği ve oyuncunun filmde rol alıp almayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Filmin senaristliğini şimdilik Soderbergh’in senaristi Scott Z. Burns üstleniyor ama Ritchie de kendi senaristini projeye dahil etmekten kaçınmadı. Sherlock Holmes’ün senaryosuna imzasını atan David Campbell Wilson filmin bir diğer senaristi oldu.  Film 2013 yılında vizyona girecek.


Leave a Reply