Hanna: Kızını Dövemeyen Dayak Yer

Yaz sezonunun iddialı filmlerinden Hanna bugün gösterime girdi. Son dönemin genç kız yıldızlarından en kayda değeri Saorise Una Ronan ve eski Hulk’lardan Eric Bana (eski Hulk’lardan kim kaldı) bu aksiyon filmi ile tipik yaz sezonu seyircilerine hoş bir seyirlik sunuyor.

Yönetmen koltuğunda, Soloist filminden hatırlayacağımız Joe Wright oturuyor. Kendisinin alamet-i farikalarından uzun planlar ve iyi soundtrack kullanımı Hanna’da alnının akıyla uygulamış. Baş kötü kadın karakter Cate Blanchett ise vasat bir oyun ortaya koyuyor. Zaten karakteri de vasat tipik bir kötü karakterden daha fazlasını bahşetmiyor bize. Hâlbuki yine sezonun öne çıkan komedilerinden Paul’de Sigourney Weaver 5 dakikalık rolü ile daha iyi bir performans sergiliyor.

Filmin gidişatı ise zekâ dolu ayrıntılardan hoşlanan seyircileri hayal kırıklığına uğratacak türden fakat Yönetmen Joe Wright’ın kamera oyunları ve aksiyonu işleme yeteneği filmi son derece izlenir hale getiriyor. Hanna için Fas ve Almanya gibi çekim lokasyonları seçilmiş. Ayrıca açılış sahnelerinin de Finlandiya’nın doğal güzellikleri ile ünlü Kuusomu bölgesini tanıyoruz. Şu sıcak yaz günlerinde karlı manzaralara bakıp, klimanın dondurucu soğuğu ile sinema salonunda serinlemek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat Hanna. Beklentinizi çok yüksek tutmayın ve tanrıça kavi yeni star ergen Soarise ablanın güzelliğinin tadını çıkarın.

Filmin tema müziği ise Chemical Brothers’dan geliyor:
[flashvideo file=http://www.youtube.com/watch?v=yj9Wij7lZPE height=15 /]


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın