Hannibal’ın 3.Sezonuyla İlgili İlk Bilgiler Geldi

Gayet başarılı ikinci sezonunu çarpıcı bir finalle noktalayan Hannibal gelecek senenin baharında ekranlara dönecek....

Gayet başarılı ikinci sezonunu çarpıcı bir finalle noktalayan Hannibal gelecek senenin baharında ekranlara dönecek. Ama o çarpıcı finalden dolayı üçüncü sezonda hangi karakterleri göreceğimizi, hangilerini göremeyeceğimizi merak ediyorduk. Dizinin showrunner’ı Bryan Fuller ilk bilgileri Comic Con’dayken aktardı. Sonrasının spoiler içerdiğini belirtip gelen bilgilere değinelim.

-Üçüncü sezon, “Hannibal Doğuyor/Hannibal Rising” ile başlayacak; “Kuzuların Sessizliği/The Silence of the Lambs” ve “Kızıl Ejder/Red Dragon” ile devam edecek. Yani bu üç filmin öykü ve karakterleri diziye dahil edilecek. Bu demektir ki “Kuzuların Sessizliği” ve “Hannibal” filmlerinde karşımıza çıkan çaylak ajan Clarice Starling’e yer verilecek. Tabii Hannibal’ın gençliğine de dönülüp kardeşiyle ilişkisi de anlatılacak bu sezon.
Comic-Con International: San Diego - Season 2013
-Üçüncü sezonun sekiz bölümü “Hannibal Doğuyor”a ayrılacak. Dokuzuncu bölümle “Kızıl Ejder”e başlanacak. Öyle görünüyor ki Clarice ancak son bölümlerde karşımıza çıkacak. Muhtemelen dördüncü sezonda da yerini alacak.

-Clarice ve Hannibal’ın kız kardeşi Mischa dışında karakterler de diziye dahil edilecek. “Hannibal” filminde gördüğümüz, Hannibal’ı araştıran dedektif Rinaldo Pazzi ikinci, Doktor Cordell ise dördüncü bölümde; “Hannibal Doğuyor”da karşımıza çıkan, Hannibal’ın yengesi Lady Murasaki üçüncü bölümde; “Kızıl Ejder”de izlediğimiz, Hannibal’a hayran olan seri katil Francis Dollarhide ise sekizinci bölümde yer alacaklar.

-Dizinin ilk iki sezonunda karşımıza çıkan Dr. Chilton üçüncü sezonda yer alabilecek. Abel Gideon ise sadece flashback’te karşımıza çıkacak. İki karakterin de ikinci sezonda öldürüldüklerini belirtelim. Bakalım yapımcılar nasıl bir açıklama getirecekler Chilton’ın “dirilişi”yle ilgili. Dr. Bedelia Du Maurier de üçüncü sezonda yer alacak. Dr. Bedelia’ya bu sezon daha çok odaklanılacağı, Hannibal arasındaki dramatik bir olaya da yer verileceği gelen bilgiler arasında. Will’siz “Hannibal” olmaz. Will de dönecek. Ama Jack’in durumu belirsiz. Dr. Alana Bloom da o kadar yüksekten düşmesine rağmen ölmeyip diziye devam edecek.

-Dizinin ikinci sezon bölümlerinin isimleri ve yemekleri Japon mutfağından alınmıştı. Fuller bu kez İtalyan mutfağının kullanılacağını açıkladı. Zaten dizinin bazı bölümleri İtalya’da geçecek.

-Tabii Hannibal’ın Alana’yı, Jack’i, Will’i ve Abigail’i öldürmeye çalışması, FBI’nın peşinden gitmesine neden olacak. Tıpkı “Hannibal” filminde olduğu gibi Hannibal fellik fellik aranacak. Hannibal ise İtalya’da kimliğini saklamaya çalışırken katliamlar da yapacak. Will ise muhtemelen “Kızıl Ejder”de Edward Norton’ın hayat verdiği karakter gibi inzivaya çekilecek ama daha sonra inzivasını noktalayıp işine dönecek.

kategori:
haber

ilgili