Hazanavicius’tan Bir Yeniden Çevrim

Hazanavicius’tan Bir Yeniden Çevrim

Bu senenin en beğenilen ve takdir edilen yönetmenlerinden olan Micheal Hazanavicius (The Artist) zaman kaybetmeden yeni projesi üzerinde çalışmaya başladı. Yönetmenin yeni projesi bir yeniden çevrim olacak.

Usta yönetmen Fred Zinnemann’ın 1948 çıkışlı filmi The Search, Hazanavicius tarafından tekrar çekilecek. Yönetmenin eşi olan ve The Artist’te de rol alıp çoğu kişinin dikkatini çeken bir performansa imza atan Berenice Bejo filmin kastına dahil oldu. Bu filmin yapımcılığını ise The Artist’in de yapımcısı olan Thomas Langmann üstleniyor. Filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı açıklanmadı. Zinnemann’ın filmi 2.Dünya Savaşı sonrasının Berlin’inde bir Amerikalının annesini kaybetmiş küçük bir çocuğa annesi bulmasında yardımcı olmasını konu alan siyah-beyaz bir film. Hazanavicius bu kez filmini renkli olarak çekme niyetinde.

Ayrıca yönetmenin kısa filmi Les infidéles (The Players) 29 Şubat’ta Fransa’da gösterime girecek. Les infidéles’in başrollerini Jean Dujardin ve Guillaume Canet üstleniyor. Les infideles yedi yönetmenin kısa filmlerinden oluşan bir film.