Hesher: Bir Metalcinin Haşin Güncesi


Her ne kadar İsrail ile son derece gergin olduğumuz şu günlerde Joseph Gordon-Lewitt ve Natalie Portman gibi iki Musevi oyuncunun içinde yer aldığı bir filmi günbegün muhafazakârlaşan ve dolayısıyla Allah’ına yaklaşan bir topluma önermek pek akıl karı gözükmese de, Bakınız olarak ılımlı tavrımızdan vazgeçmiyor ve köktencisi de bizdendir siyonisti de diyorerek önerimizi yapıyoruz.

Hesher’e dönecek olursak, film T.J. isimli bir çocuğun annesini kaybettikten sonra yaşadığı buhranlara odaklanıyor. Rainn Wilson canlandırdığı baba, saçı sakalı salmış bir haldedir ve oğluna yardım edecek hali yoktur. İyi niyetli anneanneyi canlandıran Piper Laurie ise artık o kadar çok yaşlanmıştır ki deyim yerindeyse canı g.tündedir. (Piper Laurie şu an 79 yaşında ve 61 yıldır filmlerde rol alıyor.) Bu sırada Hesher (J. G. Levitt) ortaya çıkar. Olaylara metalci tarzıyla bir ayar vermeye çalışır.

Filmin yönetmeni Spencer Susser ilk uzun metraj çalışması. Ayrıca kendisi Aerosmith’in efsanevi kliplerinden biri olan Livin’ on the Edge’de Edward Furlong’un arkadaşı olarak görünmüş vakti zamanında. Kendisinden ümitliyim. İyi işler çıkaracağına inanıyorum.


Leave a Reply