Hollywood’tan Cast Haberleri


ELLEN PAGE’DEN AJAN FİLMİ: X-Men’in çekimlerini tamamlayan Ellen Page yeni projesini belirledi. Aktris “Queen & Country” filminde Bourne’a benzeyen bir kadın ajana hayat verecek. Film, Fox stüdyosunun parasıyla kotarılacak. Yönetmen belli değil.ellen-page

BRUCE WILLIS AKSİYONA DOYMUYOR: Aktör Lionsgate’in “The Prince” adlı filminin başrolünü üstlenecek ve tahmin edileceği üzere aksiyondan aksiyona koşacak. Filmi Sarik Andreasyan yönetecek. Film kızı kaybolan bir adamın kızını bulma çabalarını anlatacak. Willis’in bu adama değil, adamı hava alanında karşılayan eski bir gangstere hayat verecek.

TIM ROTH “KEYS”DE: Christopher Nolan’ın senaryosunu tamamladığı uyarlama filmi “The Keys to the Street”te Gemma Arterton ile Max Irons’ın başrolü paylaşacağını belirtmiştik. Julius Sevcik’in yöneteceği filme Tim Roth da dahil edildi. Film aynı adlı romandan uyarlanacak.

THE FORGER’A SAĞLAM KADRO: Philip Martin’in yöneteceği filme John Travolta, Tye Sheridan ve Christopher Plummer dahil edildi. Film gelecek ay çekilecek. Plummer-Travolta ikilisi baba-oğul rollerinde karşımıza çıkacaklar. Film, bu babayla oğlunun hırsızlıklarını anlatacak.

MICHAEL DOUGLAS THE REACH’TE: Michael Douglas, Jean-Baptiste Leonetti’nin yöneteceği “The Reach”in başrolünü üstlenecek. Ona “War Horse” ile ünlenen Jeremy Irvine eşlik edecek. Film, Robb White’ın “Deathwatch” adlı romanından uyarlanacak. Çekimler eylülün sonunda başlayacak.
Michael-Douglas1
ROB COHEN’DEN “ADORE 2”: Yaşlı bir kadınla genç bir erkek arasındaki aşka odaklanan bir film daha çekilecek. “The Boy Next Door” adı verilen filmi Rob Cohen yönetecek. Filmde Jennifer Lopez rol alacak ve belirttiğimiz gibi oğlu yaşındaki birisiyle aşk yaşayan bekar bir anneyi canlandıracak. Bakalım Cohen, Anne Fontaine’in Adore ile yapamadıklarını yapabilecek mi?

WILLEM DAFOE, “FAULT”TA ROL ALACAK: Şu sıralar çekimleri devam eden roman uyarlaması “The Fault in Our Stars”ın kadrosuna Willem Dafoe de dahil edildi. Aktör karşımıza Dr. Peter rolünde çıkacak. Filmin başrolü Shailene Woodley’e teslim edilmişti. Film iki ergenin kanser hastalarına yardımcı olmalarını anlatacak.

JOEL EDGERTON BU KEZ YÖNETECEK: Aktörlüğü kadar senaristliği ile de dikkatleri çeken Joel Edgerton ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturacak. Beş mekanda geçen ve altı karakterden oluşan “Weirdo” gelecek sene California’da çekilecek. Edgerton yardımcı rollerden birisini üstlenecek. Okul arkadaşıyla karşılaşan ve geçmişle ilgili ona sürekli ve sürekli yalan söyleyen bir adamın hikayesi anlatılacak.

MOMENTUM’A İYİ OYUNCULAR: Stephen Campenelli’nin yöneteceği “Momentum”a Morgan Freeman, Olga Kurylenko, Vincent Cassel ve Shia Whingham dahil edildi. 13 ocakta çekimlere başlanacak. Film, iki hırsızın (Kurylenko ile Cassel) suikastçılarla mücadelesine odaklanacak.

LONDON FIELDS’IN BAŞROLLERİ BELLİ OLDU: Gelecekte işlenen gizemli bir cinayeti anlatan “London Fields”ın prodüksiyonuna bugün başlandı. Filmin başrolleri Amber Heard, Jim Sturgess, Billy Bob Thornton ve Theo James’e teslim edildi. Film, Martin Amis’in aynı adlı romanından uyarlandı. Roman ülkemizde “Londra’da Bir Park” adıyla yayınlanmıştı.

YELLOW BIRDS ROMANI DA UYARLANACAK: “Ain’t Them Bodies Saints” adlı bağımsız filminden hatırlayabileceğimiz David Lowery, Kevin Powers’ın kaleme aldığı ve Irak Savaşı’nı anlatan “Yellow Birds” adlı romanı sinemaya uyarlamaya karar verdi. Lowery önce Casey Affleck’in başrolünü üstleneceği bilim-kurgu türündeki “To Be Two”nun çekimlerine başlayacak. Bu filmden sonra “Yellow Birds”ü kotaracak.

PABLO ESCOBAR ROLÜ JOHN LEGUIZAMO’YA: Bu sene iki Pablo Escobar filmi çekiliyor. Çekimleri tamamlanan ilk filmde bu mafya babası/uyuşturucu kaçakçısına Benicio Del Toro hayat verdi. “King of Cocaine” adlı filmdeyse karaktere Oscar Isaac’in hayat vermesi planlanıyordu. Planlar değişti, rol John Leguizamo’ya gitti. Filmi Brad Furman yönetecek.

GAMBLER’IN BAŞROLÜ WAHLBERG: The Gambler yeniden çevriminde planlar tekrar değişti. İlk plana göre kumar borcu yüzünden başı derde giren adamı Leonardo DiCaprio canlandıracak, filmi Martin Scorsese yönetecekti. Daha sonra film Todd Philips’e paslandı. Şimdi ise başrol Mark Wahlberg’e, yönetmenlik koltuğu ise adı sürekli başka projelerle anılan Rupert Wyatt’a paslandı. Film, 1974 yapımı aynı adlı filmin yeniden çevrimi olacak. Senaryoyu William Monahan kaleme almıştı. Wyatt’ın henüz anlaşmayı imzalamadığını belirtelim.

KIRSTEN DUNST “BACHELORETTE”İN YÖNETMENİYLE ÇALIŞACAK: Aktris Kirsten Dunst ile yönetmen Leslye Headland kısa bir aradan sonra ikinci kez aynı filmde çalışacaklar. İkiliyi ikinci kez biraraya getirecek filmin adı “Sleeping With Other People”. Dunst’a eşlik edecek isimse Jason Sudeikis. Bu film de romantik komedi türünde olacak. 2014’te gösterime girecek film.
Kirsten-Dunst
ZEMECKIS CHAOS WALKING’İ YÖNETEBİLİR: Charlie Kaufman’ın senaryosunu yazdığı “Chaos Walking” filmini Robert Zemeckis yönetebilir. Henüz yönetip yönetmeyeceği kesinleşmiş değil. Kaufman filmi Patrick Ness’in “The Knife Never Letting Go” adlı romanından uyarladı. Paramount stüdyosu filmin iyi bir gişeye imza atması halinde bir üçlemeye imza atmayı planlıyor. “Chaos Walking” adlı roman serisi uzaylıların gezegenindeki hasta insanlara odaklanıyor.

SYMPATHY FOR MR. VENGEANCE’IN YÖNETMENİ BELLİ OLDU: “Paradise Now” ile ünlenen, bu sene Cannes Film Festivali’ne “Omar” filmiyle katılan İsrailli yönetmen Hany Abu-Assad, Park Chan Wook’un “Sympathy For Mr. Vengeance” adlı filminin yeniden çevrimini yönetmeyi kabul etti. Abu-Assad kariyerinde ikinci kez İngilizce bir film çekecek. Filmin başrolü hatırlanacağı üzere Charlize Theron’a teslim edilmişti. Theron’ın filmde rol alıp almayacağı şimdilik bilinmiyor.

KIM RAVER 24’TE: En son 6.sezonda rol alan, daha sonra çekilen iki sezonda rol almayan Kim Raver dizinin 9.sezonuna dahil oldu. Raver’ın canlandıracağı Audrey karakteri için yapımcı “Çinlilerin onu kaçırmasından ve kurtarılmasından sonra psikolojisi iyice çökmüş, ama gene de evlenmeyi ve çoluk çocuğa karışmayı başarmış, hayatına devam etmeye çalışan” bir şekilde karşımıza çıkacak. Ne yazık ki 24 sekiz sezonun aksine sadece 12 bölümle karşımıza çıkacak.

FRANKENSTEIN’IN ESAS KADINI BELLİ OLDU: Fox stüdyosu yeni Frankenstein uyarlamasının hazırlıklarına devam ediyor. Doktor Frankenstein’a James McAvoy’un, Igor’a Daniel Radcliffe’ın hayat vereceği geçen aylarda açıklanmıştı. Filmi Paul McGuigan yönetecek. Filmin esas kadınına kimin hayat vereceği de belli oldu: İngiliz aktris Jessica Brown Findlay filmin üçüncü başrolünü üstlenecek. Çekimlere yakında başlanacak.
Jessica
MARK STRONG IMITATION GAME’DE: İngiliz aktör Mark Strong bu sene çekeceği filmlere “Imitation Game”i de ekledi. Morten Tyldum’ın yöneteceği filmde Benedict Cumberbatch, Keira Knightley ve Matthew Goode de rol alacak. Film bilim adamı Alan Turing’in hayatına odaklanacak.

ELEGY EKİBİNDEN BİR FİLM DAHA: “Elegy” filminin yönetmeni Isabel Coixet bu filmin başrollerini üstlenen Ben Kingsley ile Patricia Clarkson’la bir film daha çekecek. “Learning to Drive” adlı film New Yorker’da yazılar kaleme alan Katha Pollitt’ın bir denemesinden uyarlanacak. Clarkson araba kullanmayı öğrenen birisini, Kingsley de ona ders veren bir eğitmeni canlandıracak.

MICHAEL SHANNON 99 HOMES’DA: Bu sene pek de iyi eleştiriler alamayan “At Any Price” ile karşımıza çıkan bağımsız sinemacı Ramin Bahrani kariyerine “99 Homes” ile devam edecek. Bahrani geçtiğimiz aylarda bu filmin başrolü için Andrew Garfield ile iletişime geçmiş, neticede aktörü kadroya dahil etmeyi başarmıştı. Yönetmen filmin ikinci başrolü için Michael Shannon’ı tercih etti. Çekimler gelecek sene başlayacak.

FRANÇOIS OZON YENİ FİLMİNİN HAZIRLIKLARINA BAŞLADI: Fransız sinemasının önemli isimlerinden François Ozon hızını kesmeden kariyerine devam ediyor. Ozon “Je Suis Femme” adını verdiği yeni filminin çekimlerine çok yakında başlayacak. Ozon bu filminin başrollerini Romain Duris, Anais Demoustier ve Raphael Personnaz’a pasladı. Filmi gelecek sene izleyebileceğiz.