Hollywood’tan Son Haberler

POTTER’I ÖZLEDİNİZ Mİ?: Özlediyseniz hazırlanın. Seri tiyatro sahnelerine taşınıyor. Harry Potter oyununun İngiltere’de 2016’da iki bölüm halinde sahneleneceği açıkladı. Oyunun oyuncu kadrosu henüz açıklanmadı. Potter’ın spin-off’ı olan “Fantastic Beasts”in ise çekimleri hızla devam ediyor.

SIKINTILI PRODÜKSİYONLAR: Corin Hardy, “The Crow” yeniden çevrimini yönetmekten vazgeçen yönetmenler arasına dahil oldu. Beş senedir çekilmeye çalışılan bu yeniden çevrim için beşinci kez yönetmen arayışları başladı. Filmin başrol sıkıntısı da henüz giderilmedi. Erik’i kimin oynayacağı halen belli değil. Öte yandan “Furious 8″e de yönetmen bulunamıyor. Justin Lin “Star Trek Beyond” ve Bourne filmiyle meşgul olduğundan; James Wan da “The Conjuring 2” ile meşgul olduğundan teklifi reddettiler. Stüdyo yönetmen aramaya devam ediyor.

YENİ WOLVERİNE, YENİ BOND: Daniel Craig dört filmde oynadığı James Bond’u bırakacak gibi görünüyor. Hugh Jackman da “The Wolverine 3″de Logan’ı son kez canlandıracak. Şu sıralar diğer filmlerde bu iki karakteri kimlerin oynamaları gerektiği ile ilgili tartışmalar hızla devam ediyor. Jackman, Tom Hardy’nin Logan için doğru bir seçim olacağını açıkladı. Hardy’nin adı Bond’la da anılıyor. Aslında Hardy’nin adı her projeyle anılıyor. Bakalım yeni Logan, Bond kimler olacak…

RICHARD MADDEN, HBO’YA DÖNÜYOR: İngiliz aktör Richard Madden, Dustin Hoffman’la birlikte “Medici: Masters of Florence” adlı mini dizide rol alacak. Medici ailesine odaklanacak bu dizi, HBO için çekilecek. Madden böylelikle “Game of Thrones”dan sonra tekrar HBO ile çalışmış olacak.
Maggie Gyllenhaal
MAGGIE GYLLENHAAL, DOUCE’TA: Maggie Gyllenhaal, David Simon’ın HBO için hazırladığı porno draması “The Douce”ta James Franco’ya eşlik edecek. Franco dizide iki karakteri canlandıracak. Diziyi gelecek sene izleyebileceğiz.

MY COUSIN RACHEL TEKRAR UYARLANACAK: Daha çok “Rebecca” adlı romanıyla tanınan usta yazar Daphne Du Maurier’in “My Cousin Rachel” adlı romanı ikinci kez perdeye taşınacak. Filmin başrolünün Rachel Weisz’a teslim edildiği açıklandı. Weisz ayrıca Tom Wilkinson’ın başrolünü üstleneceği “Denial”da da rol alacak.

CURRENT WAR’IN CASTI OLUŞTURULUYOR: Elden ele dolaşan projelerden olan “The Current War”un başrolleri ve yönetmenleri belli oldu sayılır. Yapımcılar başrol için Jake Gyllenhaal ve Benedict Cumberbatch, yönetmenlik için Alfonso Gomez-Rejon’la görüşmelere başladılar. Bir sıkıntı çıkmazsa film gelecek sene çekilecek. Gyllenhaal teklifi kabul ederse George Westinghouse’ı, Cumberbatch ise Thomas Edison’ı canlandıracaklar.

PROMETHEUS 2’YE YENİ AD: Noomi Rapace ve Michael Fassbender’in başrollerini üstleneceği yeni Prometheus filminin adı açıklandı: “Alien: Paradise Lost”. Böylelikle yönetmenin “Alien” filmiyle bağlantı kurulmuş oldu. Scott, Prometheus serisine üçüncü ve dördüncü filmleri de dahil edeceğini, üç veya dördün “Alien” filmiyle bağlantılı olacağını açıkladı.
the-revenant-fn01
REVENANT, R REYTİNGİNİ ALDI: MPAA, Leonardo DiCaprio’lu “The Revenant” filmine on sekiz yaşından küçüklerin izlemesi sakıncalıdır manasına gelen R reytingini uygun gördü. Açıklamada filmin bu reytingi almasının nedeni şiddet dozunun yüksek olması, çıplaklık ve cinsellik içermesi, küfürlü konuşmalara yer verilmesi gösterildi. Film, ABD’de aralıkta gösterime girecek.

SPOTLIGHT’IN OSCAR KAMPANYASI: Open Road, Toronto’dan iyi eleştirilerle dönen “Spotlight” için Oscar stratejisini açıkladı. Open Road; Michael Keaton, Liev Schreiber, Mark Ruffalo, Billy Crudup, John Slattery, Stanley Tucci’nin en iyi yardımcı erkek oyuncu adaylıkları için kampanya yapacak. Kadronun tek kadın oyuncusu olan Rachel McAdams’ın da en iyi yardımcı kadın oyuncu adaylığı için kampanya yapılacak.

BOOK OF HENRY’NIN CASTI: “Jurassic World”ün yönetmeni Colin Trevorrow, “Star Wars Episode IX” ve “Jurassic World 2″dan önce küçük bütçeli “The Book of Henry” filmini çekecek. Filmin çekimlerine yakın zamanda başlanması planlanıyor. Filmin castı da oluşturuldu: Naomi Watts, Sarah Silverman, Lee Pace, Dean Norris ve Jacob Trambley.

JACK RYAN DİZİSİ: Şimdiye dek hep sinema filmlerine uyarlanan Jack Ryan romanı bu kez TV’ye taşınacak. Dizinin yapımcılığını Michael Bay ile Carlton Cuse üstlenecekler. Bu sıkıcı Amerikan kahramanının maceralarının hangi kanalda yayınlanacağı ise şu an için belli değil. Karakteri en son Chris Pine canlandırmıştı.

The_Big_Short
PARAMOUNT’IN OSCAR HAMLESİ: Büyük stüdyo Paramount bu sene Oscar yarışında hiç de iddialı değil. Stüdyo bu sene iddialı olmadığını görünce çekimleri biteli bir ay olmayan yıldızlar karması “The Big Short”u ani bir kararla yarışa sokmaya karar verdi. Brad Pitt’in yapımcılığını ve başrollerden birisini üstlendiği filmde aktöre Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Karen Gillan, Melissa Leo, Marisa Tomei ve küçük bir rolde Selena Gomez eşlik etmişlerdi. Adam McKay’in yazıp yönettiği bu drama ekonomiye odaklanıyor. Bakalım aktörlere, yönetmene ve filme adaylıklar gelecek mi?

EVANS VE LETO, AYNI FİLMDE: “Captain America”nın çekimlerini tamamlayan Chris Evans ile “Suicide Squad”ın çekimlerini tamamlayan Jared Leto, “The Girl on the Train/Trendeki Kız” filminin castına dahil oldular. Filmin başrollerini Emily Blunt ile Rebecca Ferguson üstlenecekler. Filmi Tate Taylor yönetecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın