Hollywood’tan Son Haberler

JOHANSSON’IN YENİ PROJESİ: Geçen yıl şantajları, nefreti ve açıklamalarıyla oyun sektörünün altını üstüne getiren Zoe Quinn’in henüz yayınlanmayan anı kitabının hakları satın alındı. Quinn’i anlatacak filmde Scarlett Johansson rol alacak. Yönetmen henüz belirlenmedi. Scarlett şubatta “Ghost in the Shell”in çekimlerine başlayacak.

THE WITCHER SİNEMAYA TAŞINIYOR: “Warcraft” ve “Assasin’s Creed”ten sonra bir oyun daha sinemaya taşınacak. Çok satan ve oynanan oyunlardan olan “The Witcher”ın hazırlıklarının başladığı açıklandı. Hatta filmin 2017’de gösterime sokulacağı da belirtildi. Filmin kadrosu (yönetmen, oyuncular vs) açıklanmadı.
Luther
LUTHER DÖNÜYOR: “Bir filmle dönecek”, “Amerikan yeniden çevrimi yapılacak”, “hayır, yeni sezonla dönecek” gibi bir sürü açıklamadan sonra “Luther” nihayet dönüyor. Ama görünüşe göre tek bölümle dönüyor. Özel bölümün 17 aralıkta BBC ekranlarında yayınlanacağı açıklandı. Bu arada özel bölüm üç saatten oluşuyor. Elba’ya Laura Haddock ve Rose Leslie eşlik ettiler.

PENN’İN DAVASI SONUÇLANDI: Lee Daniels, “Empire”ın başrolü Terrence Howard’ın eşine şiddet uygulamasının basına yansıması üzerine “Sean Penn de, Marlon Brando da bunu yapmışlardı,” açıklamasını yapmıştı. Bunun üzerine Penn “Olmayan şeyleri olmuş gibi göstererek beni lekeliyor” deyip Daniels’a dava açmıştı. Dava sonuçlandı. Daniels, Penn’e on milyon dolar ödeyecek. Geçmiş olsun!

AMY’NİN BİOFİLMİ ÇEKİLECEK: Uyuşturucu yüzünden ölen şarkıcı Amy Winehouse’ın hayatına odaklanacak isimsiz filmin hazırlıklarına başlandı. Kirsten Sheridan’ın yöneteceği filmde Noomi Rapace’yi başrolde izleyebiliriz. Yapımcılar aktrisle görüşmelere başladıklarını duyurdular. Rapace ikna edilirse Winehouse’ı canlandıracak. Şarkıcının hayatı bu yıl gösterime giren “Amy” belgeselinde de işlenmişti.

ÇEKİMLERE BAŞLANDI: Bol yıldızlı (Mia Wasikowska, Jack O’Connell, Jason Clarke, Rosamund Pike) “HHHH” filminin; Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Edgar Ramirez, Luke Evans’lı “The Girl on the Train”in; Benedict Cumberbatch, Tilda Swinton, Rachel McAdams ve Chiwetel Ejiofor’lu “Doctor Strange”in; Amy Adams ve Jake Gyllenhaal’lı “Nocturnal Animals”ın çekimlerine başlandı. Bu filmleri 2016’da izleyeceğiz.

UNA’DAN İLK KARELER: Rooney Mara ile Ben Mendelsohn’ı buluşturan duygusal-romantik film “Una”dan ilk kare yayınlandı. Benedict Andrews’un yönettiği filmin eski adı “Blackbird” idi. Una ile Ray’in aşkına odaklanan film, David Harrower’ın ödülü oyunundan uyarlandı. Filmin Sundance’te gösterilebileceği söyleniyor.

mara

KURZEL’İN YENİ FİLMİ AÇIKLANDI: “Macbeth” ile olumlu eleştiriler alan Justin Kurzel şu sıralar “Assassin’s Creed”i çekiyor. Yönetmenin bu filmden sonra “The Siege” adlı romanı uyarlayacağı açıklandı. 2016’da çekilecek bu film, 2008’de Mumbai’deki Taj Otel’e yapılan terörist saldırıyı anlatacak. Aynı konu bu yıl gösterime giren “Taj Mahal” filminde de işlenmişti. Bakalım Kurzel bu filminde kimlerle çalışacak.

MODERN OCEAN’A FANTASTİK CAST: Küçük bütçeli bilim-kurgu filmleriyle dikkatleri çeken Shane Carruth yeni filmi “The Modern Ocean”da enfes bir castla çalışacak: Anne Hathaway, Keanu Reeves, Daniel Radcliffe, Jeff Goldblum, Chloe Moretz, Asa Butterfield, Tom Holland, Abraham Attah. İki yüz sayfalık bir senaryoyu filme aktarmaya hazırlanan Carruth’ın bu casta rağmen büyük bir bütçe istemediğini belirtelim.

SPACEY DÖRT FİLMDE OYNAYACAK: Kevin Spacey, “House of Cards”ın yeni sezonuyla meşgul durumda ama gelen film tekliflerini reddetmiyor. Spacey, Edgar Wright’ın soygun filmi “Baby Driver”da Ansel Elgort, Lily James, Jon Hamm ve Jamie Foxx’a; “Nine Lives”da Christopher Walken’a ve “Billionaire Boys Club”ta gene Elgort’a eşlik edecek. Spacey’nin gösterime hazır hale gelen “Elvis & Nixon”da Başkan Nixon’ı canlandırdığını belirtelim.

JONES, MUTE’A HAZIRLANIYOR: Duncan Jones, “Warcraft”i tamamladıktan sonra bilim-kurgu filmi “Mute”u çekecek. Bu filmin başrollerini Alexander Skarsgard ve Paul Rudd’a pasladı. “Moon”da çalıştığı Sam Rockwell’a ise küçük bir rol pasladı. Filmin müziklerini Clint Mansell hazırlayacak.
wim-wenders-1
WENDERS SETLERE DÖNÜYOR: James Franco’lu son filmi “Every Thing Will Be Fine” ile beklenenleri veremeyen Wim Wenders kariyerine “Submergence” uyarlamasıyla devam edecek. J.M. Ledgard’ın kitabından uyarlanacak film, Afrika’daki cihadistlerce esaret altına alınan İngiliz James Moore’u anlatacak. Karakteri James McAvoy canlandıracak.

KIDMAN, WONDER WOMAN’DA OYNAR MI?: Yapımcılar bu soruyu Nicole Kidman’a yönelttiler. Kidman teklifi kabul ederse Gal Gadot’ın başrolünü üstleneceği çizgi-roman uyarlamasında bir savaşçıyı canlandıracak. Filmde Chris Pine da rol alacak. Çekimlere seneye başlanacak.

FARHADİ’DEN İKİ FİLM: Asghar Farhadi, Arthur Miller’ın klasik oyunu “The Death of a Salesman”ı uyarlayacak. Şimdilik “The Salesman” adıyla anılan film, İran’da “About Elly”de rol alan Taraneh Alidoosti ve Shahab Hosseini’nin başrollerinde çekilecek. Bu filmden sonra Farhadi dümenini İspanya’ya kıracak, Pedro Almodovar’ın yapımcılığında, Penelope Cruz’un başrolünde bir film çekecek.

VAN HELSING DİZİSİ ONAYLANDI: Syfy kanalı “Van Helsing” dizisini onayladı. Karakterin kadına dönüştürüldüğünü, adının da Vanessa olduğunu belirtelim. Van Helsing’i 2004’te Hugh Jackman canlandırmıştı.

STAR TREK DİZİSİ ÇEKİLECEK: Star Trek Beyond’ın çekimleri tamamlandı. 2016’da gösterime girecek bu filmi 2017’nin ocağında yayınlanması planlanan Star Trek dizisi takip edecek. Yüksek ihtimalle filmle dizi arasında bağ olmayacak. CBS’de yayınlanacak dizinin yapımcılığını Alex Kurtzman üstlenecek. Star Trek 4’un ise 2019’da gösterime gireceği açıklandı. Chris Pine ile Zachary Quinto bu filmde de oynayacaklar.

JACKIE’NİN CASTI OLUŞTURULUYOR: Aralık ayında çekimlerine başlanacak “Jackie” biofilminin castı oluşturuluyor. Jackie Kennedy’yi konu alan filmin başrolü Natalie Portman’a paslanmıştı. Ona Greta Gerwig ve Robert Kennedy rolünde Peter Saarsgard eşlik edecekler. Filmin yapımcılığı Darren Aronofsky’in, senaristliği Noah Oppenheim’ın, yönetmenliği ise Pablo Larrain’in.

ALIEN 5’IN PRODÜKSİYONU DURDURULDU: Neill Blomkamp’ın hazırlıklarına devam ettiği “Alien 5″ın prodüksiyonunun bir süreliğine durdurulduğu açıklandı. Fox, Ridley Scott’ın “Alien: Paradise Lost”ını gösterime soktuktan sonra “Alien 5″a devam etmeyi planlıyor. Blomkamp bu süre zarfında başka bir film çekebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın