Kategoriler
haber

İkinci El Film Festivali Mart’ta Başlıyor

Dünyanın ilk ve tek 2.el film festivali olan, “Ön Elemede Elenmiş Filmler Festivali” olarak da bilinen 2. El Film Festivali bu sene 8. kez düzenleniyor.

Dünyanın ilk ve tek 2.el film festivali olan, “Ön Elemede Elenmiş Filmler Festivali” olarak da bilinen 2. El Film Festivali bu sene 8. kez düzenleniyor. 6 – 9 Mart 2014 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan 8. ANKAmall 2. El Film Festivali, 6 Mart 2014 günü Can Evrenol’un Baskın ve Halit Refiğ’in, 1974 ve 1975 yıllarında çektiği Aşk-ı Memnu dizisinin set arkası görüntüleri ile açılış yapacak.

Festival bu yıl “8 Festival, 8 Mart, 8 Kadın, 8 Film” adıyla özel bir etkinlik düzenleyecek. 8 Mart’ta Kızılırmak Sineması’nda gerçekleşecek olan etkinlikte; 8 Kadın’ın seçtiği “Kadın” temalı filmlerin gösterimi ardından 8 Kadın’ın katılacağı bir söyleşi gerçekleşecek. Bu etkinliğe sinema yazarı Banu BOZDEMİR, profesyonel fotoğrafçı ve klip yönetmeni Dilan BOZYEL, M1886 sanat galerisi küratörü; Döne OTYAM, beyazperde.com genel yayın yönetmeni Melis ZARARSIZ, görüntü yönetmeni Meryem Yavuz, akademisyen Selin SÜAR, yönetmen ve yapımcı Şebnem KİTİŞ, Mithat Alan Merkezi yöneticisi Zeynep ÜNAL katılacak.

Festival Van’ı da unutmuyor ve yanınızda 2.el kitaplarınızı getirmenizi rica ediyor. Böylece başta Van Merkez ve Van İlçeleri’nde yer alan ilk ve orta öğretim kurumlarına bu kitaplarla yardım etmiş oluyorsunuz hem de 2. el kitap getirdiğiniz için gösterimlere ücretsiz katılabiliyorsunuz.

http://www.ikincielfestivali.org/

ikinci el

Bir cevap yazın