Irvine Welsh Uyarlamaları Yaklaşıyor

Irvine Welsh Uyarlamaları Yaklaşıyor

Trainspotting’in uluslararası başarısını Danny Boyle’un usta yönetmenliğinin yanısıra Irvine Welsh’in romanının taşıdığı sinematik kaliteye bağlayanlar çok… Ancak bu tespite rağmen sinema dünyası Irvine Welsh’in diğer romanlarından uzak durdu. Welsh’in romanları uzun süredir sadece TV dizilerine ve kısa filmlere temel oluşturuyor.

Bu durum iki filmle birlikte bozulmak üzere… Welsh’in “Ecstasy” isimli romanı ingiliz yapımcılar tarafından sinemaya aktarıldı. Adam Sinclair, Kristin Kreuk, Billy Boyd, Carlo Rota, Dean McDermott, Colin Mochrie, Keram Malicki-Sanchez, Natalie Brown, Stephen McHattie, Alex Lifeson’un oynadığı film, fragmandan da anlayacağınız gibi biraz kötü bir uyarlama gibi duruyor.

Welsh romanlarından bu yıl gösterime çıkacak ikinci uyarlama ise Filth… James McAvoy, Jamie Bell, Jim Broadbent, Imogen Poots, Eddie Marsan’dan oluşan sağlam bir kadronun oynadığı filmin eylül ayında Toronto Film Festivali’ne yetişmesi bekleniyor. Film, depresif ve uyuşturucu bağımlısı bir polisin kendini ve ailesini bu durumdan kurtarma çabasını anlatıyor.