Isabel Coixet’nin Another Me’sinden İlk Kare Yayınlandı


“Elegy”nin İspanyol yönetmeni Isabel Coixet bu sene karşımıza “Another Me” (filmin IMDB’deki adı “Panda Eyes”) filmiyle çıkacak. Ülkemizde gösterime girip girmeyeceği bilinmeyen bu filmin ilk gösteriminin Roma Film Festivali’nde gerçekleştirileceğini belirtelim. “Another Me”nin başrolü Game of Thrones’la ünlenen Sophia Turner’a teslim edilmişti. Ona Jonathan Rhys Meyers, Claire Forlani, Gregg Sulkin, Rhys Ifans, Geraldine Chaplin ve Leonar Watling gibi sağlam bir oyuncu kadrosu eşlik etti. Dram türündeki film, ergen bir kız olan Fay’in muhteşem yaşamının tanıştığı bir çift yüzünden gün geçtikçe katlanılmaz hale gelmesini anlatıyor.

coixet

Bu filmi gösterime hazır hale getiren Coixet yeni filminin hazırlıklarına devam ediyor. Daha önce belirttiğimiz gibi yönetmen, “Elegy”nin başrollerini üstlenen Ben Kingsley ve Patricia Clarkson ile tekrar çalışacak. “Learning to Drive” adını verdiği filminde İkinci Dünya Savaşı devam ederken bir kadının otomobil kullanmayı öğrenmesini anlatacak. Öğretene Kingsley, öğrenene Clarkson hayat verecek. Film 15 Ekim 2014’te gösterime girecek.

Coixet’nin diğer projesi ise “Nobody Wants the Night” adını taşıyor. Gerilim türündeki “Nobody Wants the Night” filminin kadrosuna önemli isimler dahil edildi. Birbirlerinden çok farklı iki kadının bambaşka bir coğrafyaya, Norveç’e gitmelerinden sonra burada hayatta kalmaya çalışmalarını anlatacak “Nobody Wants the Night”ta bu iki kadına Juliette Binoche ile Rinko Kikuchi hayat verecekler. Filmde bu iki aktrisin yanı sıra Willem Dafoe da rol alacak. Filmin çekimlerine “Learning to Drive”dan sonra başlanacak.