Isabelle Huppert’ın Projeleri: Aktris 2017’de 6 Filmde Karşımıza Çıkacak

Bu yıl Paul Verhoeven’in Fransa’da çektiği Elle filminde döktüren, bu filmdeki performansıyla ödülleri toplamaya başlayıp Oscar adaylığına emin adımlarla ilerleyen Fransız aktris Isabelle Huppert her yıl olduğu gibi 2017’de de pek çok filmde karşımıza çıkacak. Her yıl en az iki filmde rol alan aktrisi 2017’de şimdilik altı filmde izleyeceğiz. Bu projelerini tanıtalım istedik.

Eva: Benoit Jacquot bir filmini tamamlar tamamlamaz diğerinin çekimlerine başlayan, Woody Allen hızında film çeken yönetmenlerden. Jacquot 24. filmi Eva‘nın oyuncu kadrosunu oluşturdu. Jacquot yeni filmi Eva‘da altıncı kez Huppert’le çalışacak. Aktrisin yanı sıra Gaspard Ulliel ve Jacquot’nun bu yılki filmi A jamais‘te rol alan Julia Roy da filmde yer alacaklar. Gilles Taurand’la Jacquot’nun beraber kaleme aldığı bu film, James Chase’in romanından uyarlandı. Filmin merkezinde genç, başarılı yazar Bertrand (Ulliel) yer alacak. Bertrand gizemli Eva’yla (Huppert) tanışacak, olaylar gelişecek. Roman 1962’de Joseph Losey tarafından perdeye ilk kez uyarlanmıştı. İkinci uyarlamanın çekimlerine ne zaman başlanacağı açıklanmadı ama yüksek ihtimalle 2017’ye yetişecek.

Barrage: Laura Schroeder’ın ikinci filmi olan Barrage bu yıl çekildi. Huppert’ın başrolünü üstlendiği film drama türünde. Ne yazık ki filmin konusu açıklanmadı.

In Another Country
In Another Country

Hang Sang-soo’nun İsimsiz Filmi: Bu yıl Elle filmiyle Cannes Film Festivali’ne katılan Huppert festival devam ederken Hang Sang-soo’nun yeni filminde de rol almıştı. Koreli yönetmen Sang-soo’yla Huppert 2012’de vizyona giren In Another Country filminde ilk kez birlikte çalışmışlardı. Bu film ikilinin ikinci filmleri olacak. Post prodüksiyonu devam eden filmde Min-hee Kim (The Handmaiden), Jang Mi Hee, Shahira Fahmy de rol aldı. Sang-soo yeni filminde bir öğretmenle bir yazar hakkında bir hikâye anlatacak. Film yüksek ihtimalle 2017’deki Cannes Film Festivali’ne yetişecek.

Marvin: Anne Fontaine bu yıl Les innocentes filmi vizyona girer girmez 15. filmi Marvin‘in çekimlerine başlamıştı. Çekimleri tamamlanan bu filmin başrollerini Huppert’la Finnegan Oldfield üstlendiler. Film, Marvin (Oldfield) adlı gencin ailesinden ve memleketinden kaçmasını, yıllar sonra Marvin’in bu kaçışını tiyatro için oyun haline getirmesini anlatacak. Huppert filmde Isabelle rolünde karşımıza çıkacak.

Amour, Cannes Film Festivali
Amour, Cannes Film Festivali

Happy End: Isabelle Huppert bu yıl Michael Haneke’yle de tekrar çalıştı. Happy End adı verilen bu film iki sinemacının üçüncü filmleri oldu. Haneke’nin önceki filmi Amour‘dan sonra emekliliğini açıklayan usta aktör Jean-Louis Trintignant emekliliğine ara verip filmin başrolünü üstlenmeyi kabul etmişti. İki oyuncuya Mathieu Kassovitz eşlik etti. Ayrıntıları açıklanmayan filmle ilgili bildiğimiz tek şey burjuva bir aile üzerinden Avrupa’nın mülteci krizindeki iki yüzlülüğüne odaklanacağı. Haneke her zamanki gibi burjuvaziyi eleştirmeye devam edecek. Bu film de Cannes’a yetişecek gibi görünüyor.

Madame Hyde: Serge Bozon’un yazıp yönettiği bu filmin başrollerini Romain Duris, Gerard Depardieu, Huppert ve Jose Garcia üstleniyorlar. Çekimleri hızla devam eden film, 1991-2001 yılları arasında Korsika ve Paris kentlerinde geçecek. On yıldır Paris’te sürgünde olan Stephane (Duris) çocukluk arkadaşının cenaze törenine katılmak için ölüm tehditlerine rağmen Korsika’ya doğru yola çıkar. Bu yolculuk ona son on yılında yaşadıklarını, siyasi radikalleşmeden mafyalaşmaya, yeraltı örgütlerine ve en nihayetinde sürgününe neden olan olaya kadar pek çok olayı tekrar düşünmesini sağlayacak. Huppert’ın bu filmi de 2017’ye yetişecek.

The Sleeping Shepherd: Frank Hudec’in kaleme alıp yöneteceği The Sleeping Shepherd‘ın çekimlerine 2017’de başlanacak. Dolayısıyla yüksek ihtimalle film 2018’den önce gösterime çıkarılamayacak. Hudec filmin başrolleri için Huppert, Imogen Poots, Willem Dafoe ve Michael Pitt’le anlaşmıştı. Drama türündeki filmin merkezinde klasik sanat eserlerini çalan bir hırsız yer alacak. Bu hırsız iki milyar dolar değerindeki eserleri çalıp saklar. Fakat bir gün hırsızın annesi eserleri alıp bahçelerinde yakar, olaylar gelişir. Kimin hangi rolde karşımıza çıkacağı henüz açıklanmadı.

Yorumlar

Bir cevap yazın