Jake Gyllenhaal’lı The Guilty’den İlk Teaser

Jake Gyllenhaal’lı The Guilty’den İlk Teaser

Gustav Möller‘in tek mekânda geçen, Norveç yapımı gerilim filmi Den skyldige/The Guilty vizyonundan hemen bir yıl sonra, 2020’de ABD’de yeniden çevrildi. Möller’in ilk filmi olan The Guilty acil çağrı merkezinde çalışan bir polis memurunun kaçırılan bir kadını bulmaya çalışmasına odaklanıyor. Tamamı tek mekânda, neredeyse tek oyuncuyla (Jakob Cedergren) geçen film yılın en sevilen filmlerinden olmuştu.

Jake Gyllenhaal da filme hayran kalanlardan. Aktör filmi izler izlemez yeniden çevrim haklarını alıp senaryoyu uyarlaması için True Detective‘in yaratıcısı Nic Pizzolatto‘yla, filmi yönetmesi için Antoine Fuqua‘yla anlaştı. Netflix’in haklarını satın aldığı filmde aktöre Ethan Hawke, Paul Dano, Riley Keough, Peter Saarsgard, Bill Burr eşlik etti. Netflix filmi 1 Ekim 2021’de yayınlayacak.

Bu arada Gyllenhaal bu filmin haklarını aldıktan kısa bir süre sonra Snow Blind adlı projesinin yönetmenliğini Möller’e paslamıştı. Fakat aktörün epey yoğun çekim takvimi sebebiyle filmin çekilip çekilmeyeceği şu aşamada bilinmiyor.


Leave a Reply