James Bond’da Ayrılığın Nedeni Danny Boyle-Daniel Craig Çekişmesi


James Bond serisinin 25. filmi öncesinde Danny Boyle’un yönetmenliğe getirilmesi herkesi memnun etmiş, usta yönetmenin özellikle aksiyon sahnelerindeki ve filme tempo katmadaki yaratıcılığı yeni filmin merakla beklenmesini sağlamıştı.

Ancak bu beklentiler uzun sürmedi ve yapımcılar geçtiğimiz günler içinde Danny Boyle ile “kreatif farklılıklar” nedeniyle yollarını ayırdıklarını açıkladılar. The Telegraph ayrılığın nedenlerini açıklayan bir haberini bugün yayınladı. Danny Boyle görev başına gelir gelmez senaryonun yeniden yazılmasını istemiş ve filmdeki kötü tarafın gündeme uygun olarak Rusya’ya çevrilmesini talep etmiş. Yapımcılar hazır bir senaryo bulunmasına rağmen Boyle’un talebini kabul etmişler ve yeni senaryo yazımına onay vermişler.

Yeni senaryo yazımının ardındansa Boyle’un oyuncu seçimleri sorun yaratmış. Tomasz Kot’u filmin baş kötüsü olarak görmek isteyen Boyle’un önüne bu sefer Daniel Craig set çekmiş. Yaptığı anlaşmada, filmin kadrosuna karar verme konusunda maddeler bulunan Craig, Boyle’un bütün seçimlerini veto ederek ayrılığın resmileşmesine yol açmış.

Şimdi yapımcılar çekim takvimini etkilemeyecek yeni bir yönetmen peşinde koşarken, Boyle ise gelen farklı teklifleri değerlendirmeye başladı.


Leave a Reply