James Franco Kariyerine Faulkner’la Devam Ediyor

Aktörlük, yönetmenlik ve senaristliği aynı anda devam ettiren James Franco, çekimlerini bu sene tamamladığı As I Lay Dying filmiyle Cannes Film Festivali’ne konuk olmuş, genelde olumlu eleştiriler almıştı. William...

Aktörlük, yönetmenlik ve senaristliği aynı anda devam ettiren James Franco, çekimlerini bu sene tamamladığı As I Lay Dying filmiyle Cannes Film Festivali’ne konuk olmuş, genelde olumlu eleştiriler almıştı.

james-franco

William Faulkner’ın romanını perdeye taşıyan Franco filminin başrolünü de üstlenmişti. Görünüşe göre Franco filmografisine bunun dışında bir Faulkner uyarlaması daha ekleyecek. Usta yazarın The Sound and the Fury adlı romanını da perdeye taşıyacağını açıkladı. Filmin senaryosunu, As I Lay Dying’in ikinci senaristi Matt Rager ile beraber kaleme alacak. Her zamanki gibi başrol ve yönetmenliği de üstlenecek.

Franco filmin diğer başrolleri için Jon Hamm, kardeşi Dave Franco, dostu Danny McBride’ı düşünüyor. Hemen belirtelim ki bu, ilk uyarlama olmayacak. Aynı eser 1959’da Yul Brynner’ın başrolünde beyazperdeye taşınmıştı. Eser ülkemizde Ses ve Öfke adıyla piyasaya sürülmüştü.

kategori:
haber

ilgili