Jeremy Lin’in Hikayesi Belgesel Oluyor

Jeremy Lin’in Hikayesi Belgesel Oluyor

Jeremy Lin, NBA tarihinin en ilginç çıkışlarından birini yaparak yılın en çok konuşulan sporcusu olma ünvanını NFL’de olay yaratan Tim Tebow’un elinden aldı. Tayvan asıllı, Los Angeles doğumlu oyuncu NCAA’de pek önemli basketbolcu yetişmeyen okullarından Harvard’dan mezun oldu. NBA takımlarının gelecek için umut veren 22 yaş altındaki oyuncuları seçtiği draft’lerde yer almadı. Hiç bir coach veya takım peşinden koşmadı. Bir dizi takas sonucu kendisini New York Knicks’te buldu. Golden State Warriors’ta oynadı. Çin ligine döndü. Lokavt yüzünden geç başlayan sezonda New York Knicks tarafından takıma katıldı. İyi bir yedekten fazlası olmaz diye düşünülüyordu.

Ve bu sezonun ortalarında birden patladı… Olağanüstü yetenekleri ve oyun görüşüyle herkesi kendine hayran bıraktı. ABD’de 2-3 haftalık süre boyunca Lin çılgınlığı “Lin-Sanity” yaşandı. Kendini tüm NBA’e kanıtladıktan sonra yaşadığı şanssız bir sakatlıkla sezonu kapattı. Şimdi herkes gelecek sezon nasıl geri döneceğini bekliyor.

Hollywood ise pek beklemek niyetinde değil. Jeremy Lin’in yıldızlığa yükselmeden önceki hayatını doğal olarak herkes hayal ediyor. Çeşitli filmlerde yardımcı yönetmen olarak görev yapan Jackson Leong, Lin’i kandırmış ve belgesel için çalışmalara başlamış durumda… Lin’in hayatında bir günü anlatan kısa bir youtube belgeselinin bile 2 milyon izlenme rakamına ulaştığı düşünüldüğünde, belgesel iyi çekilirse bazı rekorları kıracaktır.


Leave a Reply