Jodie Foster: Korku Filmi Çekmek İstiyorum


Oyunculukta ve yönetmenlikte yeteneklerini sayısız kez kanıtlayan Jodie Foster, korku filmi çekmek istediğini açıkladı. 58 yaşındaki oyuncu Get Out’tan da övgüyle bahsetti:

“Korku filmi çekmek isteyip istemediğimi soruyorlar. Belli olmaz. Get Out gibi bir senaryo bulursam, seve seve çekerim. Mükemmel bir filmdi. Heyecan vericiydi, psikolojik olarak, sosyopolitik olarak çok derindi. Oyuncular çok iyiydi. Her sinemacının “Ben de böyle bir film çekmek istiyorum” diyeceğini düşünüyorum”

“Sinemada gerçekliğe önem veriyorum. Her şeyin gerçekçi olmasını istiyorum. Perdede bir hayalet de görseniz, bunun gerçek yaşamla bir bağlantısı olmalı. Filmleri böyle ölçüyor ve değerlendiriyorum. Karakterlerde gerçekliği bulursanız, gerçek duygularınızı sorgulamanızı sağlarsa zaten ziller çalıyor”

“Sinemada 2 yıldır en çok özlediğim şey sette olmak. İnsanlarla bir arada olmak, dostluğu ve dayanışmayı hissetmek. Oyunculuğa daha az zaman ayırmaya başlamıştım. Benim için gerçekten anlamlı bir şey önüme çıkarsa tabii ki düşünürüm.”


Leave a Reply