John Le Carre Uyarlamaları İle İlgili Yeni Bilgiler Geldi

John Le Carre Uyarlamaları İle İlgili Yeni Bilgiler Geldi

Bu sene İngiliz yazar John Le Carre’nin kaleme aldığı “A Most Wanted Man” romanının aynı adlı sinema uyarlaması gösterime girecek. Yazarın diğer romanı “Our Kind of Traitor”ın çekimleri bu sene gerçekleştirilecek, film gelecek senenin sonbaharında gösterime girecek. “Tinker, Tailor, Soldier, Spy”ın devamı ise gelecek sene çekilip 2015’te gösterime girecek. Kısacası gerilim türünün ustalarından John Le Carre sinemayı beslemeye devam ediyor.
Justin-Kurzel
“Our Kind of Traitor”ın başrolünü Ewan McGregor’ın üstleneceği daha önce belirtmiştik. O haberimizde McGregor’ın Mads Mikkelsen’in rolünü kaptığını dile getirmiştik. Bugün gelen bir haber ise bu haberin Mikkelsen’li bölümünü yalanladı. Mads Mikkelsen ve Ralph Fiennes filmin oyuncu kadrosuna dahil oldular. Filmin senaristliğini “Drive” ile ünlenen Hossein Amini, yönetmenliğini “Snowtown” ile ünlenen Justin Kurzel (resim) üstlenecek. Filmin çekimleri yazın başlayacak ve ekip Moskova’yı, hemen ardından sırasıyla Marakeş, Paris, Londra ve İsviçre’yi mesken tutacak.

Gösterime girdiğinde çokça beğenilen, övüldükçe övülen ve yazarın diğer romanlarının uyarlamalarının önünü açan “Tinker, Tailor, Soldier, Spy”ın bu başarısından sonra devamı da çekilecek yukarıda belirttiğim gibi. Film yazarın “Smiley’s People” adlı romanını temel alacak. Gary Oldman’ın Smiley rolünü tekrar canlandıracak. İlk filmin yönetmeni Tomas Alfredson ve senarist Peter Straughan ikinci filmin senaryosu üzerinde çalışmalarına devam ediyorlar. Alfredson’ın filmi yönetip yönetmeyeceği şu an için bilinmiyor.


Leave a Reply