Johnny Depp, Mortdecai ve Alice 2’nun Kadrolarında


En son karşımıza The Lone Ranger ile çıkan Johnny Depp bu sene çekeceği filmlerine Mortdecai ve Alice in Wonderland 2 filmlerini de ekledi.

Johnny-Depp

Suç komedisi türündeki Mortdecai filmini yıllar önce (2004) Stephen King uyarlaması Secret Window’da aktörü yönetmiş olan senarist-yönetmen David Koepp kaleme alıp yönetecek. İkili gene bir uyarlamaya imza atacaklar. Koepp bu kez Kyril Bonfiglioli’nin kaleme aldığı The Great Mortdecai Moustache Mystrey adlı romanını uyarlayacak. National Treasure filmlerini akla getiren ve dört kitaptan oluşan seride Nazilere, altınlara, Ruslara ve tabi ki aksiyona bolca yer veriliyor. Çekimlerin ekimde başlayabileceği söyleniyor. Depp Transcendence’in çekimlerini tamamladıktan sonra Robb Marshall’ın müzikal filmi Into the Woods’un çekimlerine başlayacak. Yılın sonlarına doğru da Karayip Korsanları 5’i çekecek. Mortdecai filmini de bu sene aradan çıkarmaya çalışacak.

johnny depp alice in wonderland

Lone Ranger’ın gişede çakılması ise Disney’in Depp’le ilişkisini pek etkilememişe benziyor. Zira Disney aktörü Alice in Wonderland 2’nun kadrosunda da görmek istiyor. Depp’le iletişime geçen ve tekrar Çılgın Şapkacı rolünü teklif eden Disney, Depp’ten olumlu bir cevap almayı başardı. Depp, Jack Sparrow karakterinden sonra Çılgın Şapkacı’yı da tekrar kotaracak. Filmi James Bobin (The Muppets) yönetecek. Mia Wasikowska’nın Alice rolüne dönüp dönmeyeceğini önümüzdeki haftalarda öğreneceğiz. Çekimlerin gelecek senenin yazından önce başlaması aktörün yoğunluğundan ötürü zor görünüyor.