Johnny Depp’in Projeleri

MURDER ON THE ORIENT EXPRESS: Aktör/yönetmen Kenneth Branagh, Agatha Christie’nin ünlü romanından uyarlayacağı bu filminin çekimleri için gün sayıyor. Branagh’ın yönetmenliği üstlenip Dedektif Hercule Poirot’yu oynayacağı bu filmin çekimlerine çok yakında Londra’da başlanacak. Branagh’a sağlam bir oyuncu kadrosu eşlik edecek: Johnny Depp, Judi Dench, Michael Pena, Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Derek Jacobi, Josh Gad ve Tom Bateman. Filmin konusu şöyle: Tamamen dolu olan, İstanbul’dan Fransa’ya hareket eden bir trende Amerikalı bir yolcu öldürülür. Yolcular arasında olan Poirot katili bulmaya çalışır. Depp karşımıza Samuel Ratchett rolünde çıkacak. Filmi 22 Kasım 2017’de izleyeceğiz.

4c095047a20af070f98ca91b977103ffTHE INVISIBLE MAN: Klasik roman The Invisible Man (Görünmez Adam) tekrar sinemaya uyarlanacak. Kariyeri boyunca kılıktan kılığa giren, bol makyajlı karakterlerde izlediğimiz Depp bu kez de bütün vücudu sargılar içindeki bir bilim adamını oynayacak. Film görünmezliği kendi üzerinde deneyen ve bunda başarılı olan bilim adamının vücudunu tekrar görünür hale getirme çabalarına ve giderek delirmesine odaklanacak. Bu film, Universal’ın canavarlar evreni adını verdiği, Marvel benzeri sinematik evreninin bir parçası olarak 2017’de çekilip 13 Nisan 2018’de vizyona sokulacak. Universal henüz filmi yönetecek kişiyi belirlemedi.

MOOSE JAWS: Kevin Smith isimsiz üçlemesine Tusk‘la başlamış, Yoga Hosers‘la devam etmişti. Smith seriyi Moose Jaws adını verdiği, gene gerilim-komedi türlerindeki filmle sonlandıracak. Önceki filmlerde rol alan Lily-Rose Depp (Johnny’nin kızı), Haley Osment, Genesis Rodriguez, Smith ve Depp bu filmde de rol alacaklar. Depp üçüncü kez Guy Lapointe karakterini oynayacak. Yüksek ihtimalle gene fazla görünmeyecek. Bu arada önceki iki filmin de olumsuz eleştiriler aldıklarını belirtmeliyim. Bu film post apokaliptik Kanada’da geçecek ve büyük bir geyiğin insanlara saldırmasını anlatacak. Jaws‘ın geyikli versiyonu olacakmış.

LABYRINTH: Johnny Depp’in başrolünü üstleneceği Labytinth filmi Tupac Shakur cinayetini işleyecek. Amerikalı siyahi şarkıcı Tupac Shakur 13 Eylül 1996’da arabasında kırmızı ışıkta beklerken yanındaki araçtan silahlı saldırıya uğramış, kaldırıldığı hastahanede ölmüştü. Depp filmde bu cinayeti soruşturan Russell Poole’u oynayacak. Filmi Brad Furman yönetecek. Çekimlere ne zaman başlanacağı açıklanmadı. Film çekilirse Depp daha önce de oynadığı dedektif rollerine yenisini ekleyecek.

THE LIBERTINE: IMF’nin başkanlarından Dominic Strauss-Kahn’ın birkaç yıl önce Fransa’daki bir otelde bir çalışana tecavüz ettiği iddia edilip Strauss-Kahn’a dava açılmıştı. The Libertine bu olaya odaklanacak ama olayda değişikliğe gidilecek. Depp başrolünü üstleneceği bu filmde karşımıza IMF başkanı olarak değil, bir diplomat olarak çıkacak. Film komedi türünde olacak. Brett Ratner’ın yöneteceği filmin çekimlerine 2017’de başlanacak.

fantastic-beasts-and-where-to-find-them-logoFANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM 2: Fantastic Beasts filmine günler kala devam filmiyle ilgili de haberlerin sayısı artmaya başladı. Beş film olarak planlanan serinin ikinci filminde de başrol Eddie Redmayne’in olacak. İlk filmden ona Zoe Kravitz’in eşlik edeceği geçtiğimiz ay belli olmuştu. Kravitz ilk filmde çok az görünecek, ama ikincisinde yardımcı rolde yer alacak. Filmin ikinci başrolüyse Depp’e teslim edildi. Depp’in ilk filmde Kravitz gibi cameo yapabileceği, yani çok kısa bir süre görünebileceği söyleniyor. Henüz Depp’in rolü açıklanmadı. David Yates çekimlere 2017’nin baharında Paris’te başlayacak. Film Kasım 2018’de vizyona girecek.

LONDON FIELDS: Bir yıl önce tamamlanmasına rağmen mahkeme süreci yüzünden gösterime giremeyen bir film London Fields. Halen de vizyon tarihi belli değil. Mathew Cullen’ın yönettiği bu suç-gerilim filmi Martin Amis’in romanından uyarlandı. Başroller Depp’in eski eşi Amber Heard, Theo James, Billy Bob Thornton, Jim Sturgess, Cara Delevingne ve Jaimie Alexander’ın. Depp bu filmde de çok kısa bir süre görünecek.

DON KİŞOT FİLMİ: Hatırlanırsa Terry Gilliam 2000 yılında Don Kişot filminin çekimlerine Johnny Depp’in başrolünde başlamıştı. Ama finansman sorunu ve setin sel yüzünden tahrip olması nedenleriyle çekimler ertelendikçe ertelenmiş, Depp de en sonunda projeden çekilmişti. Ama Depp hâlâ bir Don Kişot uyarlamasında oynamak istiyor. Birkaç yıl evvel bu isteğini açıklamıştı. Henüz projesinin senaristi de, yönetmeni de belli değil. Depp’in çekilip çekilmeyeceği belli olmayan onca projesinden bir tanesi de bu. Ama aktörü böyle bir uyarlamada görmek güzel olabilir. Dilerim proje bir gün hayata geçirilebilir.

pirates-of-the-caribbean-5-dead-men-tell-no-tales-2017-moviePIRATES OF THE CARIBBEAN: DEAD MEN TELL NO TALES: Karayip Korsanları serisi beş yıl aradan sonra devam edecek. Hatta devam etti dersek daha doğru olur. Zira filmin çekimleri aylar önce tamamlandı. 26 Mayıs 2017’de vizyona girecek bu filmde Depp beşinci kez Kaptan Jack Sparrow’u oynadı. Depp’e kötü kahraman rolünde Javier Bardem, Kaptan Barbossa rolünde Geoffrey Rush, Will Turner rolünde Orlando Bloom (en son üçüncü filmde oynamıştı) eşlik ettiler. Brendon Thwaites, Kaya Scodelario, Golshifteh Farahani, Stephen Graham, Paul McCartney ve Kevin McNally (Gibs’i oynayan aktör) filmde rol alan diğer oyuncular. Joachim Ronning ve Espen Sandberg’in beraber yönettikleri bu film, Jack’in Poseidon’u bulma çabalarını ve Kaptan Salazar’la (Bardem) mücadelesini konu alıyor.

TRIPLE FRONTIER: Don Kişot projesi gibi bu projenin de geleceği belirsiz. Bir iki yıl önce Kathryn Bigelow, Depp ve Tom Hanks’in başrolünde suç-gerilim türündeki bu filmi çekeceğini açıklamıştı ama sonra projeden çekilmiş, yerini JC Chandor almıştı. Depp halen projede görünüyor. Hanks yönetmen değişikliğinden sonra da projede yer almak istediğini söylemişti. Ama başta dediğimiz gibi, projenin ne zaman çekileceği bilinmiyor. Depp’in 2017’de pek çok filmde oynayacağını düşünürsek Triple Frontier‘ın 2017’de çekilmesi zor gözüküyor.

FORTUNATELY, THE MILK: Bu aralar Neil Gaiman’ın pek çok romanı/öyküsü sinemaya ve televizyona uyarlanıyor. Çocuklar için kaleme aldığı fantastik romanı Fortunately, the Milk‘in de uyarlanacağı Ekim 2015’te açıklanmıştı ama o tarihten beri projede bir ilerleme kaydedilmedi. Dolayısıyla şimdilik bu projenin de geleceği belirsiz. Bu arada bu uyarlamanın yönetmenliğinin Edgar Wright’a teslim edildiğini de belirtelim.

Yorumlar

Bir cevap yazın