Kathryn Bigelow’un Yeni Filmi “Triple Frontier” Olacak

Bigelow favori senaristi Mark Boal ile birlikte "The Hurt Lucker"dan sonra bol yıldız oyunculu "Triple Frontier"'ı çekecek....

Beyaz Saray’ın maddi-manevi destekleriyle kotardığı, Usame Bin Ladin’i yakalamayı kafasına takmış bir kadının psikolojisine odaklandığı söylenen gerilim-aksiyon filmi “Zero Dark Thirty” ile Bigelow şimdiye dek her festivalden ve eleştirmen birliklerinden hep ödül ve/veya adaylıklar kazandı. Seneyi ödüller konusunda gayet karlı bir şekilde bitiren ve amacına ulaşan Bigelow yeni filminin hazırlıklarını yürütmeye başladı.
bigelow600
Aslında yeni değil bahsedeceğimiz projesi. Bigelow favori senaristi Mark Boal ile birlikte “The Hurt Lucker”dan sonra bol yıldız oyunculu “Triple Frontier” (diğer adı “Sleeping Dog” idi) adlı filmin hazırlıklarını yürütüyordu. Filmin oyuncu kadrosu (Tom Hanks, Will Smith (rolü çok istiyormuş), Denzel Washington, Johnny Depp, Javier Bardem gibi aktörlerin adları projeyle anılmıştı) oluşturulur oluşturulmaz çekimlere başlanacaktı. Ama hesapta olmayan bir şey oldu: ABD ani bir kararla Usame Bin Ladin’in kaldığı eve operasyon düzenledi ve kanıtlanmamışsa da Bin Ladin’in öldürüldüğünü duyurdu bu operasyondan sonra. Amerika (emperyalizm?) aşkıyla yanıp tutuşan Bigelow da daha Bin Ladin’in cesedi soğumadan onunla ilgili bir film yapacağını açıkladı (güya epeydir onunla ilgili film çekmek istiyormuş) ve “Triple Frontier” rafa kaldırıldı. Bu ulvi görevini yerine getirip rahatlayan Bigelow bu projeye kaldığı yerden devam etmeye hazırlanıyor. Gelen haberlere filmin başrolünde kimlerin yer alacağı bilinmiyor. Çekimler 2013’te başlayacak. Bigelow’un diğer projesi ise Usame Bin Ladin’in İkiz Kuleler’i yerle bir etmesine ve Tora Bora dağlarında fink atmasına odaklanacak.

kategori:
haber

ilgili