Kaybettiklerimiz: James Rebhorn

Hollywood sinemasının ve dizilerinin önemli karakter oyuncularından biri hayata gözlerini yumdu... ...

1948 doğumlu James Rebhorn, mühendis bir babanın oğlu olarak çocukluğunu okuyarak, yazarak ancak oyunculuktan uzak geçirdi. Siyaset bilimi okumak için üniversiteye gidene kadar da oyunculukla ilgili kafasında bir hayal yoktu. Üniversitede Aristophanes ve Molière gibi ustaların oyunlarında başarılı oyunculuklar sergilemesi ve büyük övgüler alması hayatını değiştirdi. New York’a giderek oyunculuk okudu ve tiyatrolarda art arda rolleri kapmaya başladı.
homeland-actor-james-rebhorn-dead
Sinema tarafından fark edilmesi çok gecikmedi. Ten rengi ve donuk yüz ifadelerini başarıyla vermesi nedeniyle sık sık ırkçı-beyaz amerikalıları canlandırmaya başladı ve önemli filmlerde yan rollerle dolu sinema yaşamı da böylece başlamış oldu.

Lorenzo’s Oil (1992), Blank Check (1994), 8 Seconds (1994), White Squall (1996), The Talented Mr. Ripley (1999), Independence Day (1996), Scent of a Woman (1992) ve My Cousin Vinny’de (1992) önemli rollerin altından başarıyla kalktı.

Seinfeld, White Collar, Enlightened, Boston Legal, Law & Order’da da çeşitli rollerde izlediğimiz Rebhorn, Homeland’de de Carrie Mathison’ın babası Frank rolündeydi.

kategori:
haber

ilgili