Kaybettiklerimiz: Michael Sarrazin

Bir dönemin ve o dönemin en önemli filmlerinden birinin başrol oyuncusu Michael Sarrazin 61 yaşında kansere yenik düştü.

1969 yapımı Sydney Pollack başyapıtı “They Shoot Horses, Don’t They?”de Jane Fonda ile birlikte sinema tarihine geçen Sarrazin’in bu film dışındaki performansı biraz tartışmalıydı. Bir kısım Sarrazin’in “yakışıklılığı” sayesinde 60’ın üzerinde filmde rol aldığını iddia ederken, bir kısım da “Çok iyi bir oyuncu olduğunu, yakışıklılığının ve buna bağlı önyargıların iyi filmlerde oynamasını engellediğini” belirtip durdu.

Sarrazin, hakkındaki bu spekülasyonlara rağmen, başrol veya yardımcı rol ayırmadan, kendisine verilen görevleri başarıyla yerine getirdi. “Jön egosu” yoktu. Bobby Darrin’le karşılıklı döktürdükleri Gunfight in Abilene, George C Scott’ın yardımcısını canlandırdığı The Flim-Flam Man, henüz çaylak Harrison Ford’la 1967’de oynadığı Journey to Shiloh, tarihin ilk surf filmlerinden The Sweet Ride’da hem başrol, hem de yardımcı karakter gibiydi. İki önemli Paul Newman filminde, Sometimes a Great Notion ve John Huston’ın yönettiği The Life and Times of Judge Roy Bean’de Newman’a çok iyi destek oldu.

Hayatının son döneminde çeşitli TV dizilerinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Bir oyuncu için çok genç sayılabilecek bir yaşta aramızdan ayrıldı.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın