Kayıp Balık Nemo’nun Devamının Adı ve Konusu Açıklandı

Kayıp Balık Nemo’nun Devamının Adı ve Konusu Açıklandı

Bizde “Kayıp Balık Nemo” adıyla gösterime giren ve çok iyi bir gişe performansına imzasını atıp Pixar’ın saygınlığını arttıran animasyon harikası “Finding Nemo”nun devam filminin hazırlıklarına başlandığını haberimizde belirtmiştik. Orijinal filmler üreten Pixar’ın da yaratamama sorunundan muzdarip olduğunu ve bu yüzden kendisine saygınlık kazandıran animasyonlarına birer birer devam filmi kotardığını biliyorsunuz. “Finding Nemo”ya da el atılmasının nedeni Pixar’daki fikirlerin tükenmiş olması belki de. Bunu bir kenara bırakıp haberlere dönelim. Devam filminin adı “Finding Dory” oldu. Adından da anlaşılacağı üzere bu kez Dory merkeze konacak.
finding-doryFilmin konusu açıklanmadı. İlk filmin kopyası mı olur, yoksa bambaşka bir hikaye mi anlatılır, önümüzdeki aylarda bunu öğreniriz. Yapımcının açıklamasına göre Dory bu bölümde daha da derinleştirilecek, ailenin anlamını öğrenecek. Seslendirme kadrosunun korunduğu (Marlin’e Albert Brooks, Dory’e Ellen DeGeneres sesini verecek) yeni film 25 Kasım 2015’te gösterime girecek.
Filmin ilk lansmanı Ellen Degeneres’in şovunda gerçekleştirildi. Degeneres, yıllardır programında Finding Nemo’nun devamının çekilmesi için kampanya yürütüyordu.


Leave a Reply