Ken Loach’tan “The Angel’s Share”

Ken Loach 70’li yaşların getirdiği yorgunluktan hiç nasibini almadan her yıl birbirinden güzel filmleri sıralamayı ve sinemaseverleri mest etmeyi sürdürüyor. Daha Route Irish’in etkisinden kurtulamadan Loach’un yeni filminin haberlerini duymak hemen herkesi sevindiriyor.

Loach’un yeni filmi “The Angel’s Share” ismini taşıyor. Çektiği her komedi sosu taşıyan filmde olduğu gibi yine sıradan gibi görünen insanların renkli hayatlarını ekranlara getirecek olan Loach senaryoyu yine Paul Laverty ile yazdı. Loach ve Laverty,cezaevine girmek yerine kamu görevi yapmayı seçen bir grup arkadaşın ortak olup viski üretme planlarını anlatacak.

Filmlerinde daha önce filmlerde oynamamış yeni isimlere yer vermeyi seçen Loach, bu sefer farklı bir yol izlemiş. Loach daha önceki filmlerinde beraber çalıştığı John Henshaw (Looking for Eric), William Ruane (The Wind That Shakes the Barley), Gary Maitland (Sweet Sixteen) ve Roger Allam’a (The Wind That Shakes the Barley) rolleri dağıttı. Filmde Paul Brannigan, Siobhan Reilly ve Jasmin Riggins de rol alacak.

Loach filmin çekimlerine gelecek hafta İskoçya’da başlıyacak.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın