Kısa Kısa: Hollywood’dan Haberler

Kısa Kısa: Hollywood’dan Haberler

ALEX GIBNEY’DEN WIKILEAKS’İN KAYNAĞI: Wikileaks’te yer alan dosyaların büyük bir bölümünü sızdıran isim olan Bradley Manning’in yaşadıkları “Taxi to the Dark Side”, “Enron: The Smartest Guys in the Room,” gibi belgeselleriyle tanıdığımız Alex Gibney tarafından filme alınacak.

DISNEY/PIXAR PLANES’E HAZIRLANIYOR: Cars ile büyük başarı yakalayan Pixar, Planes ile aynı başarıyı sürdürmeyi planlıyor. Hazırlıkları hızla devam eden filmin gelecek yaza veya noel sezonuna yetiştirilmesi bekleniyor.

amber-heard

AMBER HEARD THREE DAYS TO KILL’DE: Amber Heard, McG’nin yöneteceği Kevin Costner’ın başrolü oynayacağı “Three Days to Kill”de bir rol kaptı. Filmin senaryosu Luc Besson’a ait.

DAN STEVENS, WIKILEAKS FİLMİNDE: Bill Condon’ın yöneteceği ve başrollerini Benedict Cumberbatch, Daniel Bruhl ve Alicia Vikander’in oynayacağı, ismi henüz belli olmayan Wikileaks filmine Downtown Abbey dizisinden tanıdığımız Dan Stevens da katıldı.

PLANET OF THE APES’İN DEVAMINDA JAMES FRANCO YOK: İlki büyük başarı elde eden “Dawn Of The Planet Of The Apes”in ikincisinde ilk filmde başrolde izlediğimiz James Franco yer almayacak. Filmin devamında maymunların dünyayı ele geçirmesini izleyeceğiz.

EDDIE REDMAYNE, JUPITER ASCENDING’TE: Wachowski’lerin bir sonraki filminde başroller belli oluyor. Channing Tatum ve Mila Kunis’ten sonra Eddie Redmayne’in de filmde yer alacağı kesinleşti.

RICKY GERVAIS MUPPETS 2’DE: Oyuncu kadrosunun tamamen değişmesi beklenen Muppets 2’de başrollerden biri Ricky Gervais’in oldu. İkinci filmde, ilkinde Jason Segel’in üstlendiği Muppets’ları biraraya toplama görevi Gervais’in olacak.

JACKIE CHAN, THE EXPANDABLES 3’ÜN SENARYOSUNU BEKLİYOR: Jackie Chan, kendisine iyi bir rol yazıldığı takdirde Expandables 3’te yer alacağını açıkladı. Senaryo şu anda Chan’in eski filmlerinden rol arkadaşı Chris Tucker tarafından gözden geçiriliyor.

SCORSESE’DEN BILL CLINTON BELGESELİ: Martin Scorsese, film projeleri arasına belgeseller eklemeyi ihmal etmiyor. Usta yönetmen HBO için Bill Clinton’ın hayatını anlatan bir belgeseli ele alacak.

SAMUEL L.JACKSON, DAVID ELLIS’LE YENİDEN ÇALIŞACAK: Yıldız oyuncu, kötülüğüyle kült bir film haline gelen “Snakes On A Plane”in yönetmeni David Ellis’le bir anime uyarlamasında yeniden bir araya gelecek. Ellis ve Jackson, sağlam animelerden 1988 tarihli Kite’ı Hollywood’a taşıyacak.
Aubrey-Plaza
AUBREY PLAZA ZOMBİ KOMEDİSİNDE: “I Heart Huckabees”in yazarlarından Jeff Baena’nın yazıp yönettiği “Life After Beth”te Aubrey Plaza ve John C. Reilly’nin yer alması kesinleşti. Filmin içindeki zombilere rağmen, bir romantik komedi olması bekleniyor.

SAMANTHA BARKS WALKING ON SUNSHINE’DA: Les Miserables’ta Eponine rolüyle dikkat çeken Samantha Barks, sinemaya uyarlanan bir başka müzikal “Walking on Sunshine”da başrolü kaptı. Filmi Max Giwa ve Dania Pasquini yönetecek.

ZAC EFRON PARKLAND’DE: Efron, Marcia Gay Harden ile beraber Kennedy suikastinin anlatıldığı “Parkland”de oynamayı kabul etti. Peter Landesman’ın yöneteceği filmde Efron, Kennedy’nin vurulduğu gün ilk müdahaleyi yapan doktoru oynayacak.

BEN AFFLECK, FOCUS’TAN ÇEKİLDİ: Affleck daha önce Kristen Stewart’la başrolü oynayacağı açıklanan romantik-komedi-soygun filmi Focus’tan ayrıldı. Filmin yönetmenleri Glenn Ficarra ve John Requa Affleck’in yerine yeni oyuncu arayışlarına başladılar.

AVENGERS’TA KARAKTER DEĞİŞİKLİĞİ: Avengers’ın devam bölümünde Scarlett Johansson’un oynaması şüpheli olduğu için karakteri Black Widow’un yerini, çizgi romanın diğer önemli bir ismi Wasp alabilir. Joss Whedon, henüz kesin olmamakla beraber, bu ihtimalin güçlendiğini açıkladı.

HUGH JACKMAN YİNE X MEN’DE: Bryan Singer twitter’da Hugh Jackman’ın X-Men: Days of Future Past’ta yer alacağını açıkladı.

JON VOIGHT REAGAN’DA: Usta aktör bağımsız komedide soğuk savaşta en zor görevi yerine getiren KGB ajanını oynayacak. Voight’ın görevi o dönemdeki ABD Başkanı Ronald Reagan’ı takip etmek olacak.

WALK OF SHAME’E KALABALIK KATILIM: Elizabeth Banks’in hayatındaki çok kritik bir güne sarhoş, beş parasız, kimliksiz ve evininin anahtarını kaybetmiş bir şekilde giren bir kadını oynayacağı filmin kadrosuna Bill Burr, Liz Carey, Ken Davitian, Willie Garson, Lawrence Gilliard Jr, Oliver Hudson, Alphonso McAuley, Kevin Nealon, Tig Notaro, Ethan Suplee ve Sarah Wright da katıldı.KateySagal01

KATEY SAGAL, THERE’S ALWAYS WOODSTOCK’TA: Sons of Anarchy ile yeniden doğan Katey Sagal bağımsız komedide yıllar sonra doğduğu ve büyüdüğü Woodstock’a dönen bir kadını oynayacak.

GENIUS FILES SİNEMAYA AKTARILACAK: Robert Rugan, Dan Gutman’ın çok satanlar listelerini alt üst eden kitap serisini sinemaya uyarlayacak. Kitap ikiz kardeş dahilerin kendilerini kirli işleri için kullanmak isteyen hükümetten kaçışlarını anlatıyor.