Kısa Kısa: Hollywood’dan Son Haberler


OZ THE GREAT AND THE POWERFUL: Filmden çok kısa süreli görüntüler de içeren bir kamera arkası yayınlandı. Entertainment Tonight’ın röportajlarından oluşan görüntülerde başrol oyuncuları James Franco ve Mila Kunis’i de izleyebiliyoruz.

JASON BATEMAN YÖNETMEN OLUYOR: Komedi filmlerinin aranan oyuncusu Bateman ilk yönetmenlik denemesine hazırlanıyor. Bateman, başrolü de oynayacağı Bad Words isimli filmin yönetmenliğini yapacak. Film, çocukluğunda heceleme yarışmalarını kaybeden bir adamın işe yeniden kalkışmasını anlatıyor.

HARKER’DA YÖNETMEN DEĞİŞİKLİĞİ: Russel Crowe’un başrol oynayacağı Harker’da yönetmen Jaume Collet-Serra’nın yerine Eli Roth geldi. Film Dracula’nın peşindeki bir Scotland Yard dedektifini anlatıyor.

GOD OF WAR’UN SENARİSTLERİ PACIFIC RIM’DEN: Ünlü oyun God of War’un film uyarlaması için Guillermo Del Toro’nun son filminin senaristleri Marcus Dunstan ve Patrick Melton görevlendirildi.

TOYS HOUSE’DA BAŞROLLER: Jordan Vogt-Roberts’ın ilk yönetmenlik denemesinde Alison Brie, Mary Lynn Rajskub, Megan Mullally, Erin Moriarty ile çalışacak. Film ailelerinden ayrılıp kendi evlerini kurmaya çalışan bir grup gencin öyküsünü anlatacak.

MOTEL’DE SAĞLAM BİR KADRO: David Grovic’in bağımsız/aksiyon filmi John Cusack, Robert De Niro, Rebecca Da Costa ve Crispin Glover’ı bir araya getirdi. Film bir mafya tetikçisinin büyük patron ve patronu öldürülmesini istediği hedefler arasında kalmasını anlatıyor.

MOTHER’S DAY’DE 12 ANNE: Paul Duddridge’in 12 anneyi kızlarıyla bir araya getireceği farklı yapımın kadrosuna Sharon Stone da katıldı.

BLACK NATIVITY YILDIZLARLA GÜÇLENDİ: Genç ve siyahi bir çocuğun noeli nine ve dedesiyle geçirmesini anlatacak filmin kadrosuna Samuel L. Jackson, Angela Bassett ve Jennifer Hudson katıldı. Aslen bir müzikal olan filmi Kasi Lemmons sinemaya uyarlayacak.

RON PERLMAN TİFLİS’TE: “Tiflis, Benim Şehrim” isimli 12 kısa filmlik omnibus filmde Ron Perlman da yer alacak. Perlman filmde Tiflis sokaklarını gezen amerikan bir motorsikletçiyi oynayacak.

RYAN KWANTEN’DAN SEX AND SUNSETS: True Blood’dan tanıdığımız Ryan Kwanten, Jeremiah Chechik’in yeni filminde başrolü oynayacak. Tim Sandlin’in romanından uyarlanan film hayatında dibi gören bir yazarın bir blog sayesinde yeniden ünlü olmasını anlatacak.

JESSICA BIEL VIPER OLDU: James Mangold’un çekeceği “The Wolverine”de Viper karakterini Jessica Biel oynayacak.

KEN JEONG YİNE HANGOVER’DA: Ken Jeong, Hangover’ın üçüncü ve son bölümünde yine Mr.Chow’u oynayacak.

MAGIC MIKE DEVAM EDECEK: Steven Soderbergh tarafından çekilen ve 7 milyon dolarlık bütçesine ilk haftasonu 77 milyon dolar geri kazandıran erkek striptiz filmi Magic Mike, devam edecek. Soderbergh’in yer almayacağı filmde senaryoyu yazmayı Channing Tatum sürdürecek.

J.K.SIMMONS STEVE JOBS BİOFİLMİNDE: Kevin Dunn ve J.K. Simmons Joshua Michael Stern’in çektiği Steve Jobs biofilminde yer alacaklar. Dunn, Apple başkanı Gil Amelio’yu, Simmons ise Apple’a yatırım yapan Arthur Rock’u oynayacak.

HUNGER GAMES’İN ÜÇÜNCÜ KITABI İKİYE BÖLÜNECEK: Henüz ikinci filmi Catching Fire için hazırlıklar sürse de, serinin geleceği için planlar sürüyor. Serinin üçüncü kitabı Mockingjay, iki film halinde sinemaya uyarlanacak.

PHILIP SEYMOUR HOFFMAN HUNGER GAMES’TE: Bu arada hazırlıkları süren ikinci film Catching Fire’da Philip Seymour Hoffman’ın Plutarch Heavensbee olarak yer alması kesinleşti.

CROOKED HOUSE SİNEMAYA UYARLANIYOR: Agatha Chrustie’nin Miss Marple veya Hercule Poirot’yu içermeyen ender romanlarından Crooked House Neil LaBute tarafından sinemaya uyarlanacak. Film üç nesil aynı evde yaşayan zengin bir ailenin başına gelen cinayeti ve sonrasını anlatıyor.

DIANNA AGRON MALAVITA’DA: Luc Besson, Robert De Niro ile birlikte çekeceği mafya filmine Glee’nin yıldızlarından Dianna Agron’u da dahil etti.